ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

رئیس کل دادگستری استان خوزستان از وجود دو پرونده فساد برای مالک هفت تپه خبر داد

© Fotolia / Thodonalرئیس کل دادگستری استان خوزستان از وجود دو پرونده فساد برای مالک هفت تپه خبر داد
رئیس کل دادگستری استان خوزستان از وجود دو پرونده فساد برای مالک هفت تپه خبر داد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.05.2021
مرادی: دو پرونده با دو اتهام فساد اقتصادی در قوه قضاییه برای مالک شرکت هفت تپه در حال پیگیری می باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، صادق مرادی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: مالک شرکت هفت تپه دو پرونده با دو اتهام فساد اقتصادی در قوه قضاییه در حال پیگیری دارد و وی با دو موضوع در مظان اتهام است که هر دو به صورت ویژه در شعبه منتخب تهران پیگیری می‌شوند.

وی افزود: اتهام اسدبیگی مالک شرکت هفت تپه نخست در خصوص فساد ارزی است که وی ارز دولتی جهت واردات کالای اساسی دریافت کرده ولی بدون وارد کردن حتی یک قلم جنس آن مبلغ را به ریال تبدیل کرده است و پرونده دوم درخصوص واگذاری شرکت هفت تپه به وی و نحوه واگذاری بوده که رسیدگی به این اتهام در شعبه ویژه دادسرای تهران در جریان است.

انفجار گاز درمسکن مهر خوزستان باعث تخریب جدی ساختمان شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.10.2020
انفجار گاز درمسکن مهر خوزستان باعث تخریب جدی ساختمان شد+ویدیو

رئیس کل دادگستری خوزستان بیان داشت: آن چه که رئیس قوه قضائیه به دادگستری استان خوزستان تکلیف کرده جلوگیری از رونق افتادن و کاهش تولید شرکت کشت و صنعت هفت تپه است که دادگستری خوزستان با قرار دادن این موضوع به عنوان خط قرمز خود با همیاری کارگران تاکنون خلل خاصی در فعالیت شرکت صورت نگرفته است. مسئول رسیدگی به پرونده واگذاری شرکت هفت تپه، به جهت اهمیت موضوع و حساسیت آن توسط رییس قوه قضاییه، آقای منتظری دادستان کل کشور هستند که آخرین مراحل پرونده این است که نخست پرونده به هیئت داوری دولت رجوع داده شد که حکم به صحت واگذاری دادند ولی با رجوع پرونده به قوه قضاییه حکم به ابطال واگذاری و بازگردادن شرکت به مدیریت دولتی صادر شد که با اعتراض دولت همراه شد.

مرادی در پاسخ به این سوال که آیا دادگستری در خصوص تاخیر در ابلاغ حکم خلع ید تحت فشار است اظهار داشت: رسیدگی به این دو پرونده اسدبیگی به صورت ویژه در دادسرای تهران در جریان است و در خصوص احقاق حق ملت، دادگستری اندکی تعلل یا اغماض ندارد و حال آنکه برخی بخواهند به این قوه در جهت ایجاد خلل در پرونده یا ابلاغ حکم خلع ید قدم بردارند، کاری بی‌معنی و بی‌فایده است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала