سقوط واردات نفت چین در ماه آوریل

سقوط واردات نفت چین در ماه آوریل
سقوط واردات نفت چین در ماه آوریل - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.05.2021
Telegram
شرکت تحلیل داده‌های نفتی اویل‌اکس در گزارش جدید خود اعلام کرد واردات نفت خام چین در ماه آوریل ۱۱ درصد سقوط کرده و به ۱۰.۴۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ازمهر، اویل‌اکس اعلام کرد در حالی که واردات نفت چین در ماه آوریل کاهش یافته است داده‌های مربوط به ماه مارس اصلاح شده و نشان می‌دهد که واردات نفت چین در آن ماه با جهشی ۵ درصدی نسبت به مارس ۲۰۲۰ همراه بوده است.

پایین آمدن قیمت فروش نفت عربستان به آسیا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2021
پایین آمدن قیمت فروش نفت عربستان به آسیا

در ماه مارس و قبل از آغاز فصل تعمیر و نگهداری پالایشگاه‌ها، واردات نفت خام چین به ۱۱.۶۹ میلیون بشکه در روز رسید. با اینکه واردات این ماه به طور قابل‌توجهی نسبت به سال گذشته بالاتر بود اما نسبت به ماه فوریه که میانگین واردات در آن به ۱۱.۷۳ میلیون بشکه در روز رسید، پایین‌تر بود.

کارشناسان اویل‌اکس می‌گویند باید در ماه جاری انتظار داشته باشیم واردات نفت خام چین از این هم کمتر شود چراکه پالایشگاه‌های نفت این کشور با پر کردن انبارهای ذخیره خود آماده آغاز تعمیرات و نگهداری هستند.

یادآور می شود قیمت نفت خام در جهان دیروز جمعه پس از کاهش در معاملات دیروز اندکی افزایش پیدا کرد.

کارشناسان می گویند خطر ظاهر شدن انواع جدید ویروس کرونا در هند ، باعث دلسرد شدن فعالان بازار نفت می شود اما با این حال  تضعیف دلار آمریکا از سقوط قیمت ها جلوگیری می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала