ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکسن برای افراد ۸۰ ساله به اندازه کافی وجود دارد

© Sputnik / Ilya Pitalev / ورود به گالری تصاویرواکسن برای افراد ۸۰ ساله به اندازه کافی وجود دارد
واکسن برای افراد ۸۰ ساله به اندازه کافی وجود دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.05.2021
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرد که براساس گزارش وزارت بهداشت واکسن کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال به اندازه کافی وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به انتقاداتی از شلوغ بودن مراکز واکسیناسیون برای افراد بالای ۸۰ سال اظهار کرد: طبق اعلام وزارت بهداشت واکسن برای افراد بالای ۸۰ سال وجود دارد و واکسن به همه می رسد پس آنها عجله نکنند. مردم رعایت کنند و به جای ایستادن در صف به تدریج به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

ورود محموله بعدی واکسن کوواکس به ایران تا ۳ هفته آینده - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2021
ورود محموله بعدی واکسن کوواکس به ایران تا ۳ هفته آینده

وی اضافه کرد: وقتی وزارت بهداشت اعلام می کند که نوبت واکسیناسیون گروه سنی بالای ۸۰ سال محفوظ است پس دیگر دلیلی ندارد مردم در صف بایستند. حتی آنهایی که پرونده هم ندارند واکسن برایشان محفوظ خواهد ماند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مجددا تاکید کرد که گروه سنی بالای ۸۰ سال صبر کنند واکسن برای آنها به اندازه کافی است به تدریج مراجعه کنند چون حتی اعلام شده در روزهای تعطیل هم واکسیناسیون انجام می شود.

شهریاری در واکنش به برخی ابهامات ایجاد شده در فضای مجازی درباره تبعات استفاده از واکسن کرونا  اظهار کرد: تمامی متخصصان داخلی و خارجی و مسئولان کشور اعلام کردند که هر واکسنی به افراد می رسد بهتر است که بزنند چون واکسن نزدن تبعات بیشتری دارد.

وی یادآور شد که هر میزان واکسن وارد کشور می شود نصف آن باید استفاده شود چون نصف مابقی برای دوز دوم واکسن آن افراد است نمی توان ریسک کرد و کل واکسن وارداتی را به افراد تزریق کرد و بعد منتظر ماند تا دوز دوم وارد شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد که در زمان واکسیناسیون عمومی همه امکانات بسیج خواهد شد و نگرانی از این نوبت وجود ندارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала