به این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید

© Fotolia / Nomad_Soulبه این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید
به این شایعه غلط درباره لاغری توجه نکنید - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.05.2021
کاهش وزن اغلب با عادات غذایی مخصوصی همراه است؛ اما شایعه در این خصوص که صبح ها می توانید شیرینی بخورید درست نیست.

به گزارش اسپوتنیک، آلبینا کمیساروا، متخصص تغذیه در روسیه در مقاله ای به رازهای کاهش وزن و شایعات درباره ان می پردازد.

راز اصلی لاغری چیست؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.04.2020
راز اصلی لاغری چیست؟

کمیسارووا می گوید که هنگام خوردن شیرینی، هیچ تفاوتی در زمان خوردن آن وجود ندارد. به عبارت دیگر، شیرینی های صبح تضمینی برای کاهش وزن نیستند؛ حفظ تعادل در خوردن شیرینی در طول روز مهم است. وی همچنین تشریح می کند که فقط صبحانه شیرین به سیری کوتاه مدت منجر می شود.

در عین حال وی می گوید که نباید از قند موجود در میوه ها ترسید. البته نباید از آنها سو استفاده کنید و میوه های شیرین زیادی بخورید؛ اما امتناع از آنها کمبود ویتامین و مواد معدنی را در پی خواهد داشت.

این متخصص غدد تاکید کرد: تعادل روزانه به شما امکان می دهد هر نوع غذایی را در رژیم عصرانه قرار دهید. اگر در وعده های غذایی قبلی مقدار بیشتری در ناهار خوردید؛ می توانید در وعده های غذایی عصر کمتر بخورید.

جدا کردن غذاهای "چرب" نیز یک استراتژی تغذیه ای موثر نیست، زیرا اکثر غذاها با هم ترکیب می شوند و چربی در هر غذایی وجود دارد. هیچ الگوی گروهی مانند ترکیب خیار با ماست، یا ماهی با محصولات لبنی یا محصولات حاوی پروتئین های گیاهی و حیوانی وجود ندارد.  وی همچنین توصیه می کند که مقدار زیادی آب استفاده کنید. با این حال، نوشیدن آب هنگام تشنگی ضروری است، باید همیشه در دسترس شما یک لیوان آب باشد. همچنین، پزشک اصرار دارد که نوشابه را نخورید و ترجیحا به جای آن آب با ترکیبی از آبمیوه را بخورید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала