ایران برنده بزرگ‌ ترین جایزه طراحی جهان

© AP Photo / Vahid Salemiایران برنده بزرگ‌ ترین جایزه طراحی جهان
ایران برنده بزرگ‌ ترین جایزه طراحی جهان - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2021
Telegram
"پردیس‌ خانه" و "کبوترخانه" از استودیو معماری کیوانی برنده جایزه آ دیزاین شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، مسابقه آ دیزاین بزرگ‌ ترین و مطرح‌ ترین جایزه بین‌ المللی طراحی است که هر سال در شهر کومو در ایتالیا برگزار می‌ شود و طراحان خلاق کشورهای جهان در رشته‌ های مختلف در آن شرکت و برای کسب جوایزش با یکدیگر رقابت می‌ کنند.

آمریکا خواهان ایجاد رباتی با عضلات واقعی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2021
آمریکا خواهان ایجاد رباتی با عضلات واقعی است

داوری این‌ مسابقه در چند مرحله، با حضور بیش از ۲۲۰ کارشناسان از سراسر جهان انجام می‌ شود.

سال ۲۰۱۶ میلادی، پروژه "اُرسی خانه" از استودیو معماری کیوانی، برنده مدال برنز مسابقه "آ دیزاین" در بخش معماری، ساختمان و سازه و در سال ۲۰۱۷ هم طراحی داخلی مهر خانه برنده مدال نقره این‌ رقابت شده بودند.

حالا دو اثر دیگر از نیما و سینا کیوانی، یعنی "پردیس‌ خانه" و "کبوترخانه" بار دیگر توانسته‌ اند نشان برنز این جایزه معماری ادکس (ADEX) را از آن خود کنند.

ساختمان ویلایی کبوترخانه در سال ١٣٩٨ در مازندران اجرا و در طراحی و ساخت آن از کبوترخانه‌ های تاریخی ایران الگوبرداری شده و فضایی به پرندگان اختصاص پیدا کرده تا به تعامل بیشتر انسان و طبیعت بینجامد.

پردیس‌ خانه هم یک‌ بنای مسکونی در تهران است که با الهام از باغ‌ های معلق بابِل همچنین باغ تخت شیراز طراحی شده است. این‌ بنا طبقه طبقه است و در نمای طبقات مختلف آن درخت، گل و گیاه به کار رفته تا باز هم به ضرورت تعامل میان انسان و طبیعت اشاره شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала