آمریکا امروز آمادگی رزمی یک موشک هسته ای قدیمی خود را آزمایش می کند

© Photo / Facebook / Vandenberg Air Force Baseآمریکا آمادگی رزمی یک موشک هسته ای قدیمی خود را آزمایش می کند
آمریکا آمادگی رزمی یک موشک هسته ای قدیمی خود را آزمایش می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.05.2021
Telegram
نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا از پرتاب آزمایشی برنامه ریزی شده موشک بالستیک قاره پیمای LGM-30G Minuteman III در امروز 5 مه 2021 خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، این آزمایش در پایگاه نیروی هوایی واندنبرگ، واقع در ایالت کالیفرنیا انجام می شود.

انتشار نخستین تصاویر از آزمایش انهدام موشک بالستیک قاره‌پیما در آمریکا + ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.11.2020
انتشار نخستین تصاویر از آزمایش انهدام موشک بالستیک قاره‌پیما در آمریکا + ویدئو

در بیانیه مطبوعاتی سی امین بال فضایی نیروی هوایی آمریکا آمده است: " پرتاب آزمایشی موشک بالستیک قاره پیما Minuteman III فرماندهی حملات  جهانی نیروی هوایی ایالات متحده برای روز چهارشنبه 5 مه در شمال پایگاه واندنبرگ برنامه ریزی شده است." پرتاب قبلی یک موشک از این نوع در فوریه سال 2021 انجام شده بود . آنها معمولاً به سمت پایگاه رونالد ریگان در جزیره کواژالین (واقع در جزایر مارشال) پرتاب می شوند.

موشک های Minuteman III از سال 1970 تا 1978 به تولید انبوه رسیده و در حال حاضر اساس مولفه زمینی تریاد هسته ای آمریکا است. نیروهای هسته ای استراتژیک ایالات متحده 400 موشک از این نوع دارند که هر کدام از آنها از 1 تا 3 کلاهک هسته ای با قدرت 300-335 کیلو تن  تی ان تی حمل می کنند. در طول خدمت ، موشک هایی از این نوع بارها و بارها ارتقا یافته اند. آخرین نمونه از آنها به نام  Propulsion System Rocket Engine (PSRE) ، در سال 2004 راه اندازی شد. این برنامه بهبود موتور برای افزایش عمر Minuteman III تا اواخر سال 2020 طراحی شده است.

در حال حاضر ، بحث و گفتگوی پر جنب و جوشی در ایالات متحده در مورد لزوم تولید موشک جدید برای جایگزینی Minuteman ادامه دارد. به نظر تعدادی از کارشناسان ، موشک های زمینی می توانند از رده خارج شوند و فقط موشک های بالستیک زیردریایی و بمب افکن های استراتژیک در نیروهای هسته ای باقی بمانند.

تریاد (سه گانه)هسته ای که متشکل از موشکهای هسته ای پرتاب زمینی ، زیردریایی مسلح به موشک هسته ای و هواپیماهای استراتژیک دارای بمب و موشک هسته ای است. به طور خاص ، این اجزا شامل موشکهای بالستیک قاره پیمای زمینی (ICBMs) ، موشکهای بالستیک زیر دریایی (SLBM) و بمب افکن استراتژیک می باشند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала