ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توزیع واکسن اسپوتنیک ساخت ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / توزیع واکسن اسپوتنیک ساخت ایران
 توزیع واکسن اسپوتنیک ساخت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.05.2021
سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران، از ورود یکی از سه شرکت ایرانیِ طرف قرارداد با روسیه به مدار تولید اسپوتنیک وی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران، در تماس تصویری با برنامه "تیتر امشب" دوشنبه شب، اعلام کرد تا ۲ ماه دیگر نخستین واکسن های اسپوتنیک وی ساخته شده در ایران به کمپین واکسیناسیون عمومی ضد کرونا ملحق می شود.

واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله ها در ایران بدون نوبت - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.05.2021
واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله ها در ایران بدون نوبت

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ۴ شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در ایران هستند، افزود: ۳ شرکت به طرف روسی معرفی شده اند و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است.

جهانپور ادامه داد: ارزیابی مثبتی از زیر ساخت‌ های فنی ۲ شرکت وجود دارد و یک شرکت وارد مدار تولید شده است.

وی افزود: ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده نخستین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی علیه کووید-۱۹ خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تاکنون واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال انجام شده است، گفت: امیدواریم تا هفته آتی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال را انجام دهیم.

جهانپور افزود: بعد از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می‌ شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می‌ شویم که گروه‌ ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه تا امروز بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده است، گفت: افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دُز آن در سراسر کشور تزریق شده است.

وی همچنین درباره واردات واکسن از طریق شرکت‌ های خصوصی نیز گفت: تا این لحظه بیش از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه‌ های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن انجام داده اند که شاید یک الی دو مورد از آن‌ها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکت‌ ها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند.

جهانپور در پایان تصریح کرد:، اما تا این لحظه وارداتی از سوی شرکت‌ های بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала