گمرک ایران: تا کنون بیش از 3.1 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است

© Sputnik / Magda Gibelli / ورود به گالری تصاویرگمرک ایران: تا کنون بیش از 3.1 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است
گمرک ایران: تا کنون بیش از 3.1 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.05.2021
Telegram
محموله های واکسن وارده طی 12 مرحله و از کشور روسیه، چین، هند و کره جنوبی وارد ایران شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در تازه ترین مکاتبه ارونقی، معاون فنی گمرک ایران با شانه ساز، رئیس سازمان غذا و داروی ایران و ارائه گزارشی در رابطه با واردات واکسن نشان می دهد که در این دوره سه میلیون و 195 هزار و 800 دوز واکسن وارد ایران شده است.  

براساس این گزارش محموله های واکسن وارده طی 12 مرحله و از کشور روسیه، چین، هند و کره جنوبی وارد و از طریق فرودگاه امام خمینی پس از انجام تشریفات گمرکی با حداقل اسناد به صورت حمل  یکسره و شبانه روزی در حداقل زمان ممکن و کمتر از 15 دقیقه تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است. گزارش معاون فنی گمرک ایران از جزئیات واکسن های ورودی نشان می دهد که 720 هزار دوز واکسن از روسیه، یک میلیون و 650 هزار دوز از چین، 125 هزار دوز از هند و 700 هزار و 800 کواکس از کره جنوبی وارد ایران شده که در مجموع بالغ بر 3.1 میلیون دوز است.  

واردات 3.1 میلیون دوزی واکسن کرونا در حالی انجام شده که اعلام اخیر رییس کل بانک مرکزی از این حکایت داشت که تامین ارز فوری یک میلیون دوز واکسن از سوی این بانک صورت گرفته است و وی گفته که بانک مرکزی حداقل 100 میلیون دلار ارز برای واکسن کرونا تخصیص داده است. در جریان واردات واکسن دو محموله تجهیزات خط تولید واکسن نیز در هفته گذشته وارد کشور شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала