ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مقام عالی رتبه روس: امکان همکاری روسیه و آمریکا هر روز کمتر می‌شود

© Sputnik / Alexey Nikolsky / ورود به گالری تصاویرمقام عالی رتبه روس: امکان همکاری روسیه و آمریکا هر روز کمتر می‌شود
مقام عالی رتبه روس: امکان همکاری روسیه و آمریکا هر روز کمتر می‌شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.05.2021
دبیر شورای امنیت روسیه با اشاره به آمادگی مسکو برای همکاری برابر و سازنده با واشنگتن و اینکه اعتماد شرط نخست برقراری روابط است، تأکید کرد: ولی امکان چنین همکاری با هر اقدام خصمانه آمریکا کمتر می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک، نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه در مصاحبه با روزنامه «آرگومنتی ای فکتی»، چاپ مسکو اعلام کرد که مقامات مسکو همچنان آمادگی دارند همکاری برابر و سازنده‌ای با ایالات متحده برقرار کنند، ولی امکان واقعی چنین همکاری با هر اقدام خصمانه از سوی واشنگتن، از جمله تشدید تحریم‌ها، کمتر و کمتر می‌شود.

فشار آمریکا بر روسیه چقدر طول خواهد کشید؟: عقیده سیاستمدار روس - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.05.2021
فشار آمریکا بر روسیه چقدر طول خواهد کشید؟: عقیده سیاستمدار روس

وی گفت: «مهمترین شرط برای بهبود روابط بین دو کشور اعتماد متقابل است که این اعتماد یا وجود دارد، یا ندارد. زمانی که شرکای آمریکایی ما در گفتگوها به ما اطمینان می‌دهند که حاضر به مذاکرات سازنده و بهبود روابط هستند، ولی خلاف این ادعا، اقداماتی غیردوستانه علیه کشور ما انجام می‌دهند، نمی‌توان چنین برخوردی را ارسال علامت امیدوارکننده ارزیابی کرد، آنها یک چیز می‌گویند، ولی طور دیگری عمل می‌کنند.»

پاتروشییف ادامه داد: «البته ما همچون گذشته آماده برقراری همکاری‌های برابر و سازنده هستیم. روسیه با همه شرکای خارجی خود، از جمله طرف آمریکایی، رفتاری همراه با احترام دارد ولی ترجیح می‌دهد به عمل آنها، نه حرف‌هایشان اعتماد کند.»

دبیر شورای امنیت روسیه در پاسخ به سؤال دیگری یادآور شد، واقعیت این است که خود نخبگان آمریکایی، از جمله با استفاده از جنبش‌های خیابانی در جهت منافع شخصی و حزبی خود، به حاکمیت ایالات متحده آسیب رسانده و آن را تضعیف کرده‌اند و این مسئله هیچ ارتباطی به روسیه ندارد و اتهامات وارده به مسکو در خصوص عامل تضعیف دموکراسی آمریکایی، کاملاً بی پایه و اساس است.

پاتروشف همچنین اعلام کرد که اظهارات دروغ آمریکایی‌ها در این باره که گویا روسیه به نیروهای جنبش طالبان پول داده است تا نظامیان آمریکایی در افغانستان را به قتل برسانند، نشان‌دهنده ادامه تلاش‌های مقامات واشنگتن در این زمینه است که همواره مسئولیت ناکامی‌ها و شکست طرح‌های این کشور را به گردن دیگر نقش‌آفرینان در جهان می‌اندازند.

وی افزود: «مطمئناً با گذشته حدود یک سال از مطرح شدن چنین ادعایی علیه روسیه، آن هم از طرف مقامات رسمی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، هنوز هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات آن ارائه نشده است، برای اینکه اصلاً چنین مدرکی وجود ندارد.»

دبیر شورای امنیت روسیه یادآور شد که این مسئله تنها نمونه‌ای نیست که کاخ سفید سیاست خود در قبال سایر کشورها، از جمله روسیه را بر اساس شایعات و نقل‌قول‌های غیرموثق استوار کرده است. واقعیت این است که آمریکایی‌ها ابتدا مقصر را نام می‌برند و سپس تلاش می‌کنند تا مدارکی را به هر ترتیب برای اثبات ادعای خود جعل کنند و به جامعه جهانی ارائه دهند و آنها را قانع کنند که حرفشان درست بوده است.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала