ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

قدردانی هند از کمک روسیه

© AP Photo / R. Parthibhan کرونا در هند
  کرونا در هند  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.05.2021
وزارت امور خارجه هند از روسیه به خاطر ارسال واکسن « اسپوتنیک وی» به هند قدردانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آریندام باغچی سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که کشور وی ارزش زیادی برای حمایت روسیه  قائل است.

وی در ادامه گفت:« این اولین محموله ارسالی واکسن «اسپوتنیک وی» از روسیه است. ما قصد داریم  این واکسن را در چارچوب برنامه «ساخت هند» برای استفاده در کشور هند، روسیه و کشورهای دیگر تولید کنیم. ما صمیمانه از روسیه، دوست قدیمی هند به خاطر این حمایت سپاسگزاریم.

ما از واکسن روسی در کنار واکسن های دیگر برای مبارزه با پاندمی کرونا استفاده می کنیم.  این گزینه سوم، امکانات ما در واکسیناسیون مردم را افزایش داده و سرعت می بخشد».

هم اکنون در هند تزریق سه واکسن ضد کرونا مجوز دریافت کرده است، واکسن هندی «آکسفوردی» آسترازنکا تحت عنوان Covieshield، واکسن ملی Covaxin و واکسن روسی « اسپوتنیک وی».

​واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

هم اکنون واکسن « اسپوتنیک وی» در حدود بیش از 60 کشور جهان با جمعیت کل 1 میلیارد و 500 میلیون نفر مورد استفاده قرار می گیرد. کارایی این دارو 91,6 درصد بر اساس داده‌های « The Lancet » یکی از معتبرترین مجلات پزشکی جهان اعلام شده است. دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала