واکنش آمریکا به گزارش دیده‌ بان حقوق بشر درباره اسرائیل

© REUTERS / Kevin Lamarqueواکنش آمریکا به گزارش دیده‌ بان حقوق بشر درباره اسرائیل
واکنش آمریکا به گزارش دیده‌ بان حقوق بشر درباره اسرائیل - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.04.2021
Telegram
واشنگتن در موضعی جانبدارانه گزارش دیده‌ بان حقوق بشر درباره سیاست تبعیض نژادی اسرائیل را نفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از القدس العربی، کاخ سفید به گزارش اخیر دیده‌ بان حقوق بشر مستقر در نیویورک مبنی بر ارتکاب جنایت جنگی علیه فلسطینی ها توسط اسرائیل واکنش نشان داد.

دیده‌ بان حقوق بشر: اسرائیل علیه فلسطینیان تبعیض نژادی می کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.04.2021
دیده‌ بان حقوق بشر: اسرائیل علیه فلسطینیان تبعیض نژادی می کند

جنیفر پساکی سخنگوی کاخ سفید در جریان کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرد: دیده‌ بان حقوق بشر در گزارش خود گفته که مقامات اسرائیلی دو جنایت علیه بشریت یعنی آپارتاید و آزار و اذیت را در حق فلسطینیان مرتکب شده‌ اند. این اصطلاح (آپارتاید که سازمان در بیانیه خود به کار برده است) دیدگاه ما را منعکس نمی‌ کند.

سخنگوی کاخ سفید افزود: ایالات متحده هر ساله تحقیقاتی را در مورد حقوق بشر انجام می‌ دهد و گزارشی در این باره منتشر می‌ کند اما وزارت امور خارجه هرگز اصطلاحی مانند این را به کار نمی‌ برد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موضع اسرائیل در مورد فلسطینیان با دیدگاه ایالات متحده در مورد حقوق بشر مغایرت دارد یا خیر؟ گفت: ایالات متحده می‌ خواهد احترام به حقوق بشر در اسرائیل، کرانه باختری و نوار غزه را افزایش دهد. ما در حال بحث در مورد بسیاری از مسائل از جمله حقوق بشر با دولت اسرائیل هستیم.

پساکی همچنین اظهار داشت: انتظار می‌ رود جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی روز چهارشنبه خود در کنگره به موضوعات مربوط به سیاست خارجی، به ویژه چین بپردازد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала