هدیه ۶۰ میلیون دوز واکسن آسترازنکا به کشورهای دیگر از سوی آمریکا

 آسترازنکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.04.2021
Telegram
کاخ سفید: آمریکا آماده است ۱۰ میلیون دوز طی هفته ای آتی به کشورهای دیگر منتقل می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اظهار داشت که ایالات متحده برای ارسال ۱۰ میلیون دوز واکسن طی هفته ای آتی به کشورهای دیگر ابراز آمادگی می‌کند.

به گفته وی، در حال حاضر حدود ۵۰ میلیون دوز بیشتر هم در حال تولید است و می تواند در ماه می و ژوئن ارسال شود. واکسن آسترازنکا هنوز توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید نشده است. دولت بایدن در ماه مارس اعلام کرد که تقریباً ۴ میلیون دوز واکسن کرونا به کانادا و مکزیک ارسال می کند و اکنون تحت فشار فزاینده ای برای اشتراک سهام خود از واکسن با هند و سایر کشورها قرار دارد.

مرکل قصد خرید واکسن اسپوتنیک وی را دارد  - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.04.2021
مرکل قصد خرید واکسن اسپوتنیک وی را دارد

شایان ذکر است چندی پیش،سخنگوی اتحادیه اروپا گفت، کمیسیون اروپا مراحل قانونی را علیه آسترازنکا به دلیل تخلف در قرارداد تامین واکسن ویروس کرونا برای اتحادیه اروپا آغاز کرده است. وی در یک نشست خبری در بروکسل اعلام کرده بود که تعدادی از بندهای قرارداد انجام نشده است، این شرکت موفق به ارائه یک استراتژی معتبر برای اطمینان از تأمین به موقع واکسن نشده است.

پیش از این کمیسیون اروپا گزارش داده بود که همه گزینه ها در نظر گرفته شده است تا آسترازنکا به تعهدات خود در زمینه تهیه واکسن علیه ویروس کرونا عمل کند، از جمله گزینه ارجاع به دادگاه.

در ماه های اخیر، اتحادیه اروپا در تهیه واکسن های مورد تأیید برای استفاده در اتحادیه با مشکلات زیادی روبرو شده است، به ویژه از Pfizer / BioNTech ، Moderna و آسترازنکا. تأخیر در تأمین تجهیزات می تواند برنامه های بلند پروازانه بروکسل را برای واکسیناسیون 70 درصد از جمعیت بزرگسال اتحادیه تا اواسط تابستان از بین ببرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала