ایالات متحده انتظار دارد هفته آینده مذاکرات در وین از سر گرفته شود

© AFP 2022 / JOE KLAMARایالات متحده انتظار دارد هفته آینده مذاکرات در وین از سر گرفته شود
ایالات متحده انتظار دارد هفته آینده مذاکرات در وین از سر گرفته شود - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.04.2021
Telegram
جالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت که ایالات متحده انتظار دارد گفتگوهای غیرمستقیم با ایران هفته آینده از سر گرفته شود.

به گزارش اسپوتنیک، جالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: "ما منتظر از سرگیری گفتگو ها در هفته آینده هستیم."

وی تاکید کرد که رابرت مالی، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران در حال بازگشت به واشنگتن برای رایزنی است و انتظار می رود روز جمعه بازگردد.

جمعه دومین جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده بود، برگزار شد. ارائه گزارش رایزنی های فنی صورت گرفته در جلسات گروه های کارشناسی “لغو تحریم“ و “هسته ای” مهمترین دستورکار این نشست بود.

منبع: ممكن است آمریكا در مذاكرات هسته ای ایران وضعیت ناظر داشته باشد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.04.2021
منبع: ممكن است آمریكا در مذاكرات هسته ای ایران وضعیت ناظر داشته باشد

نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 1+4 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند.

عراقچی پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در مصاحبه ای گفت: هر طرف مواضع خود را دارد. اگر این مواضع با هم انطباق داشت که نیاز به این همه مذاکرات و گفت وگو نبود. تفاوت‌هایی بین مواضع طرفین وجود دارد. این طبیعت هر مذاکره ای است. مذاکره باعث می شود که این مواضع به هم نزدیکتر شود. کار ما نزدیک کردن مواضع دو طرف است. این کار سخت است، زمان می برد و هر کس بر خواسته‌ها و مواضع خود پافشاری می‌کند.

مذاکره کننده ارشد ایران افزود: آنچه به ما مربوط می شود این است که همه تحریم ها باید برداشته شود. همه تحریم‌هایی که در دوران دونالد ترامپ اعمال شده و تحریم‌هایی که مطابق برجام باید برداشته شود و مجموع اینها اگر برداشته شود، خواسته‌های ما تامین خواهد شد و مسیر برای بازگشت به برجام باز می شود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه «منظور ایران از لغو کامل تحریم‌ها چیست؟»، گفت: لغو کامل تحریم‌ها یعنی همه تحریم‌هایی که در برجام به آنها اشاره شده، باید برداشته شود و همه تحریم‌هایی که در 4 سال گذشته در زمان ترامپ گذاشته شده است. اینها مجموعه تحریم‌هایی است که از نظر ما باید برداشته شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала