ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واعظی: فناوری هسته‌ای از مولفه‌های قدرت ایران است

CC BY 4.0 / IRNA / واعظی: فناوری هسته‌ای از مولفه‌های قدرت ایران است
واعظی: فناوری هسته‌ای از مولفه‌های قدرت ایران است - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.04.2021
رئیس دفتر رئیس جمهور ایران فناوری هسته‌ای را یکی از مولفه‌های قدرت کشورش دانست.

به گزارش اسپوتنیک، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران اظهار داشت: روز ملي فناوري هسته‌ای را به مردم و همه دانشمندان و دست‌اندركاران اين فناوری در كشور تبريک عرض مي‌كنم و از آنها بابت همه تلاشها و زحماتي كه برای رشد و بالندگی صنعت هسته‌ای در كشور متحمل شدند، قدرداني مي‌كنم.

واعظی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: فناوری هسته‌ای امروزه یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران است و به رغم همه فضاسازی‌های مغرضانه غوغاسالاران در صحنه بین‌المللی، این توانمندی، با شفافیت کامل و قانونمندی حاصل شده است.

وی افزود: زمانی بود که برخی افراد در کشور مغرضانه یا در اثر ناآگاهی، ادعا می‌کردند صنعت هسته‌ای کشور در اثر توافقنامه برجام تعطیل شده است. روزها گذشت تا اینکه پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، نظام تصمیم گرفت طی سازوکارهای روشنی، برخی ابعاد برنامه هسته‌ای را که در برجام دامنه آن کاهش یافته یا متوقف شده بود، دوباره احیا کند.

View this post on Instagram

A post shared by Mahmoud Vaezi (@vaezi_ir)

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران خاطرنشان شد: به همت سازمان انرژی اتمی، این کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شد و در برخی ابعاد، فعالیت‌های هسته‌ای کشور، خیلی زود به سطحی حتی فراتر از آنچه پیش از برجام در کشور انجام می‌شد، ارتقا یافت. این توانمندی استراتژیک بدون تردید مرهون تلاش‌های ارزشمند دانشمندان‌مان در سازمان انرژی اتمی است همان تلاش‌هایی که امروز دستاوردهای افتخارآمیز دیگری را به بار نشاند و مایه مسرت شد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با ظرفیتی که در برجام به وجود آمد، بیشتر و قدرتمندتر از گذشته در زمینه تحقیق و توسعه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای به پیش رفته‌ایم و این مایه افتخار است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала