ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه ایران: بایدن دو انتخاب پیش رو دارد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سخنگوی وزارت خارجه ایران: بایدن دو انتخاب پیش رو دارد
سخنگوی وزارت خارجه ایران: بایدن دو انتخاب پیش رو دارد - اسپوتنیک ایران, 1920, 10.04.2021
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهار داشت که جو بایدن باید بین پایبندی به برجام و اصرار بر تحریم‌های ترامپ، یکی را انتخاب کند.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که با سی.ان.ان درباره مذاکرات اخیر در وین در چارچوب نشست کمیسیون مشترک برجام گفت‌وگو کرده است، عصر امروز با انتشار بخشی از این مصاحبه در حساب توئیتری خود اظهار داشت که جو بایدن باید بین پایبندی به توافق اوباما و اصرار بر تحریم‌های ترامپ، یکی را انتخاب کند.

خطیب‌زاده نوشت: در مصاحبه با کریستین امانپور شفاف‌سازی کردم که رئیس ‌جمهور آمریکا باید انتخاب کند: می‌تواند به توافق اوباما پایبند باشد و یا اینکه می‌تواند به تحریم‌های ترامپ اصرار ورزد- از جمله تحریم‌های ضدبرجامی با برچسب‌های ساختگی.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران افزود: آنچه رئیس جمهور آمریکا نمی‌تواند انجام دهد، این است که این دو گزینه را توأمان دنبال کند.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل و بررسی‌ها را انجام دهد. نتایج بررسی‌های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه ۲۰ فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت‌های برای تنفس و مشورت‌ به پایتخت‌ها برمی‌گردند و روز چهارشنبه ۲۵ فروردین دوباره در وین گردهم خواهند آمد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала