تخت روانچی: بایدن در برگشت به برجام خلف وعده کرده است

CC BY 4.0 / Tasnim news agency / تخت روانچی: بایدن در برگشت به برجام خلف وعده کرده است
تخت روانچی: بایدن در برگشت به برجام خلف وعده کرده است - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.04.2021
Telegram
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد اذعان کرد: اگر آمریکا تمامی تحریم ‌ها را بردارد، ایران نیز تمامی اقدامات جبرانی را متوقف خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد، در توئیتر نوشت: ایران و گروه ۴+۱ گفت‌وگوهای هسته‌ای را امروز در وین از سر می‌گیرند. آمریکا تاکنون به وعده انتخاباتی جو بایدن برای بازگشت به برجام عمل نکرده است بنابرین این فرصت نباید از بین برود.

​سفیر ایران در ادامه تاکید کرد: اگر آمریکا تمامی تحریم‌ها را بردارد، سپس ایران تمامی اقدامات جبرانی را متوقف خواهد کرد. این می‌تواند برای همه برد- برد باشد.

هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام که در روز جمعه ۱۳ فرودین به صورت مجازی آغاز شده بود، از ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه به ‌وقت محلی (۱۷:۰۰ به وقت تهران) در وین از سر گرفته می‌شود.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور‌ خارجه، ریاست هیات ایران را در این نشست برعهده دارد و‌ نمایندگانی از سایر دستگاه ها از جمله بانک مرکزی، وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی، وی‌ را در این نشست همراهی می کنند.

رایزنی های فنی در قالب نشست های کارشناسی در دو حوزه رفع تحریم ها و مسائل هسته‌ای از جمله مهمترین موضوعات در دستور کار این نشست است.

همچنین در حاشیه نشست کمیسیون، به روال معمول، جلسات دو جانبه با روسای سایر هیات‌ های ۴+۱ برگزار می شود. در این چارچوب، شامگاه دوشنبه دیدار دوجانبه با چین انجام شده و صبح سه شنبه نیز دیدارهایی با هیات روسیه و اتحادیه اروپایی تنظیم شده است.

پیش از برگزاری کمیسیون مشترک برجام در ساعت ۱۴:۳۰ امروز، رایزنی های فشرده میان هیات های مختلف در وین جریان دارد. عراقچی دیشب با رئیس هیأت چین و امروز با رئیس هیات روسیه دیدار داشت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала