ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پایان بی حاصل جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی

© REUTERS / Mike Segarپایان بی حاصل جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی
پایان بی حاصل جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 31.03.2021
جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون کره شمالی شامگاه سه شنبه برگزار گردید و بدون هیچ اقدام یا صدور بیانیه پایان یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد که پیرامون فعالیت های موشکی کره شمالی و به مدت ۳۰ دقیقه برگزار شده بود بدون هیچ نتیجه و یا صدور بیانیه ای پایان یافت.

آزمایش موشک در کره شمالی - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.03.2021
کره شمالی شورای امنیت را متهم کرد

این در حالی است که کره شمالی پیش از این شورای امنیت سازمان ملل را به اتخاذ استاندارد دوگانه در قبال آزمایش موشکی این کشور متهم کرده بود.

در پی انتقاد کمیته تحریم ‌های شورای امنیت سازمان ملل از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی و معرفی آن به عنوان اقدامی ناقض قطعنامه‌ های سازمان ملل متحد، دولت کره شمالی روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل را به اتخاذ «استاندارد دوگانه» متهم کرد.

ماجرا از آنجا آغاز می ‌شود که پرتاب آزمایشی یک مدل جدید از موشک بالستیک کوتاه برد از سوی پیونگ یانگ خشم مقامات واشنگتن را برانگیخت و آنان را بر آن داشت تا خواستار برگزاری فوری نشست کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل شوند. سپس ایالات متحده در نشست این کمیته در روز جمعه خواستار وضع تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی و تشدید تدابیر موجود شد.

در مقابل، جو چول سو مدیرکل سازمانهای بین‌المللی در وزارت خارجه کره شمالی گفت که این نشست با هدف نفیِ حق کره شمالی در دفاع مشروع برگزار شد و هشدار داد که پیونگ یانگ اقدامی متقابل انجام خواهد داد.

جو در بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری مرکزی کره منتشر شد، اعلام کرد: این [نشست] در تلاش برای نفی حاکمیت کشور و نشاندهنده استاندارد دوگانه شورای امنیت در قبال موضوعات مختلف بر مبنای قطعنامه‌های سازمان ملل است- محصول مستقیم سیاست خصمانه ایالات متحده.

گفتنی است، پیونگ یانگ روز جمعه اعلام کرد که یک مدل جدید از موشک تاکتیکی کوتاه برد خود را که قادر به حمل کلاهکی به وزن حداکثر ۲.۵ تن است، آزمایش کرده است. اعلام این خبر یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی اعلام کردند که کره شمالی در سواحل شمال شرقی به آزمایش ‌های تسلیحاتی دست زده است.

ژاپن نیز اعلام کرد که تسلیحات آزمایش شده موشک‌ های بالستیک بودند که در دریا سقوط کردند. در مقابل، پیونگ یانگ در تأیید این آزمایش از بکار بردن واژه‌ های موشک یا بالستیک خودداری کرد. 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала