ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تمامی شهرستان‌ های مازندران درگیر کرونای انگلیسی شدند

© AP Photo / Wang Yuguoتمامی شهرستان‌ های مازندران درگیر کرونای انگلیسی شدند
تمامی شهرستان‌ های مازندران درگیر کرونای انگلیسی شدند - اسپوتنیک ایران, 1920, 30.03.2021
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام داشت: بر اساس تازه‌ ترین ارزیابی و نتایج تست‌ های انجام شده، کرونای جهش یافته انگلیسی در تمامی شهرستان‌ های استان مازندران شناسایی شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، قاسم اویس معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اظهار کرد: هم اکنون تمامی ۲۲ شهرستان مازندران درگیر کرونای انگلیسی شده اند و آمار افراد درگیر با این ویروس در شهرستان های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران به ۱۷۵ نفر رسیده است.

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 29.03.2021
احتمال خیز جدید کرونا از غرب و مرکز ایران

دانشگاه علوم پزشکی مازندران ۲۱ شهرستان مازندران را زیر پوشش دارد. بابل به عنوان بزرگ ترین شهرستان مازندران هم زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مستقل بابل است.

دانشگاه علوم پزشکی بابل پیش از این آمار افراد درگیر با ویروس کرونا در این شهرستان را ۴۳ نفر اعلام کرده بود.

کرونای انگلیسی ۲۴ اسفند ۹۹ با شناسایی ۲ بیمار در قائم شهر وارد مازندران شده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با توجه به سرعت بالای سرایت ویروس انگلیسی ، پیش از این هم انتظار می رفت که با مشاهده نخستین موارد ابتلا ، شاهد روند افزایشی تعداد مبتلایان باشیم. 

وی با اشاره به اینکه هشدارها از پیش داده شده بود ، افزود : متاسفانه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و رفتارهای عادی انگارانه بویژه در ایام نوروز بر سرعت سرایت این ویروس افزوده است. 

قاسم اویس نسبت به تداوم رفتارهای عادی انگارانه در سطح جامعه به خصوص با ورود مسافران نوروزی ابراز نگرانی کرد و هشدار داد : شرایط مازندران بار دیگر به سمت وخیم تر شدن پیش می رود. 

تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم حاکی است که آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان به ۵۴۰ نفر رسیده است که نسبت به نخستین روز سال جاری رشد ۲۰ درصدی داشته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала