ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

بلینکن به پرسش درباره اینکه آیا شاهزاده سعودی قاتل است، پاسخ نداد

© AP Photo / Carlos Barriaبلینکن به پرسش درباره اینکه آیا شاهزاده سعودی قاتل است، پاسخ نداد
بلینکن به پرسش درباره اینکه آیا شاهزاده سعودی قاتل است، پاسخ نداد - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.03.2021
وزیر خارجه ایالات متحده به این پرسش که آیا شاهزاده سعودی را قاتل می داند، پاسخ نداد.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در طی مصاحبه ای با CNN به این سال که آیا وی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی را قاتل می داند، پاسخ مستقیمی نداد.

بلینکن در پاسخ به این پرسش که آیا ولیعهد سعودی یک قاتل است، گفت: " هر روز در سراسر جهان، ما با رهبران کشورهای دیگر سر و کار داریم که کارهایی را انجام می دهند که به نظر ما مذموم و نفرت انگیز است، اما از نظر حمایت واقعی از منافع ما و ارتقا ارزش های ما، ارتباط با آنها مهم است. "

وی تاکید کرد: " ولیعهد احتمالاً در آینده دور رهبر عربستان سعودی خواهد بود. به عنوان مثال، ما علاقه زیادی به پایان دادن به جنگ در یمن داریم که احتمالاً بدترین بحران انسانی در جهان است و این  نیاز به مشارکت معنادار عربستان سعودی دارد."

جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا پیش از این گفته بود كه پس از انتشار گزارشی در مورد ترور جمال خاشقچی، روزنامه نگار، به سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه عربستان سعودی در مورد تغییر روابط دو كشور هشدار داده است. رئیس جمهور آمریكا همچنین گفت كه ایالات متحده همه افرادی را كه در قتل خاشقچی دست داشته اند به دادگاه كشانده است، به جز محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، كه ایالات متحده وی را مظنون به تایید قتل روزنامه نگار می‌داند. بایدن همچنین تأکید کرد، ایالات متحده قبلاً هرگز "رهبر کشوری" را "مجازات" نکرده است.

پیش از این گزارش شده بود كه دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریكا معتقد است كه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، شخصاً ترور روزنامه نگار مخالف سعودی خاشقچی را تأیید كرده است. مقامات عربستان سعودی با بیان اینکه "این گزارش حاوی اطلاعات نادرستی بود" یافته های گزارش اطلاعاتی ایالات متحده را رد كردند. بر اساس این بیانیه، مقامات کشور قبلا اقدامات لازم را علیه کسانی که مرتکب این جنایت شده اند، اتخاذ کرده اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала