ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کلاهبردار نفوذی، به دام پلیس تهران افتاد

© AP Photo / Ebrahim Norooziکلاهبردار نفوذی، به دام پلیس تهران افتاد
کلاهبردار نفوذی، به دام پلیس تهران افتاد - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.03.2021
جانشین پلیس آگاهی تهران از دستگیری یک نفر کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه داود فرد، جانشین پلیس آگاهی تهران در تشریح خبر گفت: در اواخر بهمن ماه سال گذشته یک فقره پرونده کلاهبرداری به دادخواهی خانمی از شعبه چهار بازپرسی دادسرای ناحیه ۸ تهران جهت رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل شد. 

دستگیری انتقال کلاهبردار میلیارد ریالی به ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 25.03.2021
دستگیری و انتقال کلاهبردار میلیارد ریالی به ایران

سرهنگ فرد در ادامه گفت: محتویات پرونده حاکی از آن بود شخصی به هویت فرید با شاکیه آشنا شده و بهانه ازدواج به وی نزدیکتر شده و خود را یکی از مسئولین در یکی از ارگانها و فرد بسیار با نفوذ معرفی کرده و اظهار داشته میتواند برایشان خودرو خارجی وارد نماید که بواسطه این ترفتند با جلب اعتماد شاکیه اقدام به اخذ مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان از وی کرده است. 

وی افزود: با گذشت شش ماه و پیگیری شاکیه از خودروها، شخص کلاهبردار بهانه‌های واهی مبنی بر اینکه خودروها در گمرک است به شاکیه اعلام می‌کرد و در نهایت مشخص شد هیچ گونه خرید و وارد کردن خودرو در کار نبوده و شخص خواستگار کلاهبرداری بیش نبوده که با وعده‌های کذب و اغفال شاکیه اقدام به کلاهبرداری کرده است. 

کارآگاه فرد تصریح کرد: با آغاز تحقیقات پلیسی و اقدامات اطلاعاتی هویت فرید مورد شناسایی قرار گرفت و با برررسی‌های بیشتر مشخص شد وی به همین شیوه از چندین نفر دیگر کلاهبرداری کرده است. باهماهنگی بازپرس پرونده فرید طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاه‌اش واقع در شمال شهر دستگیر و در همان لحظه به کلاهبرداری از شاکیه معترف شد. 

سرهنگ کارآگاه داود فرد در پایان با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات تاکنون ۱۲ نفر مالباخته دیگر مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала