ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

روحانی: برجام بین ما و شما است

© Sputnik / Walerij Melnikowروحانی: برجام بین ما و شما است
روحانی: برجام بین ما و شما است - اسپوتنیک ایران, 1920, 24.03.2021
رئیس جمهور ایران اظهار داشت: سال ۹۹ برای ما سال بسیار سختی بود که اقتصاددان ‌ها باید همه ابعاد آن را مدنظر قرار دهند.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی رئیس جمهور ایران، صبح امروز در اولین جلسه هیأت دولت در سال ۱۴۰۰ با بیان اینکه دولت در این هفته‌های باقی مانده تا پایان کار خود حتی یک روز هم تعطیلی نخواهد داشت،‌ اظهار کرد: برداشتن تحریم یکی از اهداف مهم ما است. اگر طرف مقابل یعنی ۱+۵ همه به میدان بیایند و حاضر شوند به همه تعهدات خود عمل کنند همان طور که مقام معظم رهبری چند بار تأکید کرده‌اند که اگر روشن شود این کار آن‌ها واقعی است ما هم به همه تعهدات برجامی خود برمی‌ گردیم.

پیام تبریک نوروزی پوتین برای روحانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.03.2021
پیام تبریک نوروزی پوتین برای روحانی

وی ادامه داد: سه سال به ما ظلم شد اما به دنیا می‌گوییم که ما حاضریم اگر تعهد کامل را از طرف شما ببینیم به تمام تعهدات خود برگردیم. فعلا هم قصد نداریم موضوع خسارتی را که در این مدت دیده‌ایم مطرح کنیم. این از بحث‌های بعدی است که به جای خود مسئولین دنبال خواهند کرد.

روحانی افزود: کلام ما کاملا روشن و واضح است و سخنان مقام معظم رهبری هم بهانه را از روی دوش آن‌ها برداشته است که بگویند ممکن است ما عمل کنیم و شما عمل نکنید. بالاترین مقام این کشور صریح گفته است اگر شما واقعی و جدی به تعهدات ‌تان برگردید ما هم همین کار را خواهیم کرد و حتی ایشان یک مورد را هم استثنا نکردند.

وی خطاب به طرف‌ های برجام تصریح کرد:‌ میان ما و شما برجام قرار دارد. اگر شما به کل برجام برگردید ما هم به کل برجام برمی‌ گردیم. به هر حال این هدف اول ما در این مدت باقی مانده است و البته بار اصلی آن به دوش وزارت خارجه خواهد بود هر چند که همه بخش‌ های دولت باید در این زمینه کار کنند.

رئیس دولت ایران در ادامه تأکید کرد: من در اینجا به مردم قول می ‌دهم که فکر نکنید چون چهار ماه فرصت برای ما باقی است ذره ای برای منافع ملی خود کندتر حرکت خواهیم کرد. ما با همان روحیه ‌ای که در سال ۹۲ شروع کردیم تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ادامه می‌دهیم و تلاش خواهیم کرد و در این مدت در برداشتن تحریم‌ها همه توان خود را به کار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه کرونا اولویت دیگر دولت در این ماه‌های باقی مانده خواهد بود، عنوان کرد: در زمینه کرونا ما همه تلاش خود را انجام خواهیم داد، البته کرونا خسارت‌ های زیادی در سال ۹۹ به ما وارد کرد و هنوز هم ما با خسارت ‌های آن مواجهیم.

رئیس جمهور ایران همچنین یادآور شد: سال ۹۹ برای ما سال بسیار سختی بود که اقتصاددان ‌ها باید همه ابعاد آن را مدنظر قرار دهند. این سال، سال تحریم و جنگ شدید اقتصادی و اقدامات غیرانسانی دولت ترامپ بود که حالا بعد از او هم تغییر محسوسی نمی‌بینیم. در این مدت خیلی به مردم فشار آمد اما در عین حال افتتاح‌ های زیادی هم صورت گرفت.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала