ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف ارتباط بین گروه خون و سکته قلبی

© Depositphotos / Artur Kamalovگلوبول قرمز خون
گلوبول قرمز خون - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.03.2021
محققان دریافته اند که افراد با گروه خونیA،B و AB ممکن است در معرض خطر بیشتر حمله قلبی قرار بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک مقاله مربوط به این تحقیق در مجله علمی American Heart Association, AHA منتشر شده است. در این کارتحقیقی بیش از 400 هزار نفر  شرکت داشتند.

تحقیقات نشان داده که سکته رابطه خاصی با نوع گروه های خونی افراد دارد و نوع خون افراد می تواند احتمال سکته را افزایش یا کاهش دهد.

 محققان با انجام مطالعاتی روی ده ها هزار زن و مرد در طول مدت ۲۰ تا ۲۶ سال متوجه رابطه عجیبی بین گروه خونی یک فرد و احتمال ابتلای او به سکته مغزی شدند. محققان دریافته اند که افراد با گروه خونی A، B و AB ممکن است در معرض خطر بیشتری از حوادث قلبی - عروقی - به خصوص حمله قلبی و سکته مغزی - نسبت به افراد با انواع خونی o باشند.یافته های آن ها نشان می دهد که متخصصان مراقبت های بهداشتی باید در هنگام ارزیابی ریسک قلبی - عروقی گروه خونی فرد را در نظر بگیرند.

علت سکته قلبی در جوانان چیست؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.02.2021
علت سکته قلبی در جوانان چیست؟

افرادی که گروه خونی AB داشتند با احتمال ۲۶ درصد بیشتر از دارندگان گروه خونی O احتمال این را دارند که به دلیل سکته و حملات قلبی و مغزی در بیمارستان بستری شوند.

گفتنی است زنانی که گروه خونی B داشتند، ۱۵ درصد بیشتر از زنانی با شرایط مشابه در گروه خونی O سکته را تجربه کردند. این در حالی است که این رابطه در مردانی که گروه خونی B داشتند دیده نشد؛ به جای آن زنان و مردانی که گروه خونی A داشتند نسبت به گروه های خونی دیگر در معرض خطر سکته نبودند.

محققان اخیراً نتایج خود را در مورد نارسایی قلب ۲۰۱۷ و در جلسه سالانه انجمن قلب اروپایی در پاریس، فرانسه، ارائه کردند. مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری ها (cdc) گزارش می دهد که در حدود ۷۳۵.۰۰۰ نفر در ایالات متحده یک حمله قلبی و یا سکته مغزی دارند.

گروه خونی غیر از O خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را بیشتر ۹% بیشتر می کند ؛ تیم با انجام یک فراتحلیل از مطالعاتی که گروه خونی و بروز حوادث قلبی - عروقی از جمله حمله قلبی، بیماری قلبی، نارسایی قلبی، و نارسایی قلبی - عروقی را گزارش کردند, به یافته های خود رسیدند.

در بین افرادی که در گروه خونی شان اصلا O نداشتند، ۲.۵ درصد (۱۷.۴۴) اتفاقات و مشکلات قلب عروقی را تجربه کرده بودند، و افرادی در گروه خونی شان یک O داشتند، ۲.۳ درصد بودند.

توضیحات نشان می دهد که نداشتن فاکتور O در گروه خونی، کل ریسک حوادث عروق کرونری به ویژه سکته قلبی را ۹% افزایش می دهد و احتمال وقوع حوادث قلبی - عروقی به ویژه انفارکتوس قلبی را هم ۹% افزایش می دهد.

علاوه بر این، محققان اشاره می کنند که افراد با گروه های خونی غیر o به ویژه آن هایی که دارای گروه خونی A هستند - تمایل دارند کلسترول بالاتری داشته باشند که عامل خطر شناخته شده برای سلامت ضعیف قلبی و عروقی است با این حال تحقیقات بیشتری برای تعیین علل دقیق افزایش خطر قلبی - عروقی در افراد مبتلا به نوع غیر خونی O ضروری است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала