ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا روابط واکسنی مجارستان- اتحادیه اروپا متشنج شده است؟

© AFP 2021 / Attila Kisbenedekپیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان
پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.03.2021
اتحادیه اروپا به مجارستان در رابطه با استفاده از این واکسن روسی هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، پیتر سیارتو، وزیر خارجه مجارستان از هشدارهایی تعریف کرد که به دلیل استفاده از واکسن روسی « اسپوتنیک وی»، متوجه آن کشور شده است.

تصمیم ثبت واکسن روسی پس از بررسی های دقیق رگولاتوری کشور اتخاذ شده است که هیئت نمایندگی آن سفری به محل تولید « اسپوتنیک وی» و بررسی اسناد مربوطه داشت.

وی گفت:«هیچ یک از افرادی که در این رابطه ما را مورد حمله لفظی قرار داد، این سوال را مطرح نکرد که نظر متخصصان ما در این رابطه چیست؟ آیا این واکسن واقعا موثر و امن است؟».

محرز: واکسن ایرانی کرونا، در تابستان به تولید انبوه می رسد - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.03.2021
محرز: واکسن ایرانی کرونا، در تابستان به تولید انبوه می رسد

وی معتقد است که مجارستان به این دلیل مورد انتقاد قرار گرفته است که «کشور توجه خود را متوجه شرق کرده است، در حالی که به نظر آنها فقط باید به غرب بنگرد».

تصمیم مجارستان برای وارد کردن واکسن روسی اسپوتنیک وی، تنش هایی را میان این کشور و مقامات اتحادیه اروپا ایجاد کرده به طوریکه اتحادیه اروپا به این کشور در رابطه با استفاده از این واکسن روسی هشدار داد.

طرح های مجارستان برای وارد کردن واکسن اسپوتنیک وی و احتمال استفاده از این واکسن نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. رویکرد ویکتور اوربان نخست‌وزیر مجارستان در قبال مسئله مهاجرت و همچنین تمایل وی برای ایجاد روابط نزدیک با روسیه موجب ایجاد تنش‌هایی میان این کشور و اتحادیه اروپا شده است.

براساس قوانین اتحادیه اروپا، پیش از آنکه واکسن اسپوتنیک وی در هر کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ثبت شود، باید از سوی آژانس پزشکی اتحادیه اروپا تایید شود. مجارستان چند روز پیش اولین دوز از واکسن اسپوتنیک وی را وارد کرد که این بخشی از واردات گسترده تر این واکسن بوده است.

وزیر خارجه مجارستان نیز در واکسن اسپوتنیک وی اظهار داشت که کارشناسان مجاری این فرصت را خواهند داشت تا واکسن اسپوتنیک وی را مورد بررسی قرار دهند و تصمیم کارشناسی را در مورد استفاده و تایید آن اتخاذ کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала