ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعلام دلایل احتمالی شیوع کووید ۱۹

© Sputnik / Maksim Blinov / ورود به گالری تصاویراعلام دلایل احتمالی شیوع کووید ۱۹
اعلام دلایل احتمالی شیوع کووید ۱۹  - اسپوتنیک ایران, 1920, 22.03.2021
کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در تحقیقات خود، دلایل احتمالی شیوع کووید ۱۹ را اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ نوشت؛ کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در تحقیقات خود در مورد منبع انتشار کووید ۱۹ در ووهان چین اظهار داشتند که تجارت حیوانات وحشی در چین می تواند دلیل شیوع ویروس کرونا SARS-CoV-2 باشد.

سازمان جهانی بهداشت: شکست کووید ۱۹ تا پایان سال جاری امکانپذیر نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2021
سازمان جهانی بهداشت: شکست کووید ۱۹ تا پایان سال جاری امکانپذیر نیست

یک گروه بین المللی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی از 14 ژانویه تقریباً یک ماه در چین بودند و برای کشف منشا کووید ۱۹ تحقیقات مشترکی را با کارشناسان چینی انجام داده اند.

گزارش شده که متخصصان سازمان بهداشت جهانی، چهار فرضیه اصلی در مورد منشا احتمالی ویروس مشخص کرده اند. بعید به نظر می رسد که برخورد مستقیم کووید ۱۹ توسط خفاش ها در بازار غذاهای دریایی در ووهان محتمل باشد، زیرا احتمالاً یک عامل میانی ویروس وجود دارد. محققان همچنین به منشأ مصنوعی کووید ۱۹ تردید دارند و این نظریه را که نشت آزمایشگاهی ویروس علت ظهور کووید ۱۹ است، مشترک نمی دانند. همچنین فرضیه ای در رابطه با انتقال ویروس از طریق مواد غذایی آلوده وجود دارد.

کارشناسان معتقدند، محتمل ترین عامل ویروس کرونا تجارت حیات وحشی در بازار غذاهای دریایی در ووهان است.

دومینیک دویر، میکروبیولوژیست از سیدنی که بخشی از گروه متخصص سازمان بهداشت جهانی بود، گفت؛ ویروس می تواند از طریق یک حیوان آلوده که در بازار و یا در نزدیکی آن فروخته شده است، ایجاد شود.

استادیار پزشکی دانشگاه کالیفرنیا نیز گفت: ممکن است بازار عامل اصلی ورود ویروس به بدن انسان باشد. وی افزود: داده های فعلی نشان می دهد که بازار مکانی است كه SARS-CoV-2 گسترش می یابد، اما لزوماً در آنجا كه بوجود نیامده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала