یمن برای آنچه قویتر و سخت تر است، آماده می شود

© AFP 2022 / Mohammed Huwaisیحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.03.2021
Telegram
سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام داشت: اگر دشمن سعودی حمله خود به یمن و مردم آن را متوقف نکند، باید منتظر حملات نظامی بیشتری در آینده باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، روز یکشنبه، در کنفرانس خبری خود تاکید کرد: ما مصمم هستیم که گام ‌های نظامی مهمی برداریم که باعث غافلگیری دشمن در مسیر آزادسازی کشور و رسیدن به استقلال شود.

حوثی های یمن از کشته شدن رئیس سابق ستاد مشترک انصار الله خبر دادند - اسپوتنیک ایران, 1920, 21.03.2021
حوثی های یمن از کشته شدن رئیس سابق ستاد مشترک انصار الله خبر دادند

سریع تصریح کرد: ما از خائنان فریب خورده و مزدوران می‌ خواهیم در موقعیت مناسب با مردم و کشورشان قرار بگیرند؛ ادامه خیانت عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت. ما برای آنچه سخت ‌تر، قوی ‌تر و بزرگتر است آماده می‌ شویم. ما به همه فرزندان مردم بزرگ، ثابت قدم و مجاهد خود اطمینان می ‌دهیم که از بین بردن درد و رنج آنها در نتیجه حمله و محاصره، اولویت اصلی دستگاه نظامی است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: اگر دشمن سعودی حمله خود به یمن و مردم آن را متوقف نکند، باید منتظر حملات نظامی بیشتری در آینده باشد. ما آماده‌ ایم برای انتقام از قربانیان محاصره و تجاوزات، از جمله شهدا، مجروحان و آسیب دیدگان به طور مستقیم یا غیرمستقیم، عملیات دردناک نظامی را انجام دهیم. دشمن باید درک کند که هفتمین سال پایداری شاهد عملیات نظامی بیشتری خواهد بود.

وی عنوان داشت: طی سال ششم، پس از گذراندن دوره های آموزش فشرده، موفق شدیم تشکیلات نظامی جدیدتری را به جبهه های نبرد بیاوریم. طی سالهای محاصره و تجاوز، نیروهای مسلح توانستند صنایع پیشرفته نظامی ایجاد کنند و موفق به توسعه صنعت نظامی شوند.

وی افزود: نسل های مختلف هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی پس از موفقیت در عملیات آزمایشی در نبرد شرکت خواهند کرد. نیروهای پدافند هوایی موفق به سرنگونی بیش از ۴۵۴ هواپیمای متعلق به ائتلاف متجاوز عربی اعم از جنگنده ، بالگرد، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی شدند. آنها بیش از یک هزار و ۵۳۴ عملیات ویژه انجام دادند که شامل سرنگونی جنگنده ها و مقابله با انها بود.

سریع همچنین اشاره داشت: یگان توپخانه‌ ای در عملیات‌ های خود علاوه بر موشک‌ های نوع زلزال، بیش از ۱۰ هزار موشک در انواع مختلف استفاده کرد.  این یگان همچنین بیش از ۵۹ هزار و ۸۵۲ عملیات پشتیبانی، هدف گیری و دفع از جمله ۶۳۸ عملیات مشترک با پهپاد را انجام داده است. یگان ضد زرهی بیش از ۶ هزار و ۳۸۵ عملیات را با هدف قرار دادن خودروهای دشمن، خودروهای زرهی، نفربرها، بلدوزرها و غیره انجام داد. همچنین واحد مهندسی بیش از ۱۰ هزار و ۵۶۰ عملیات انجام داد که شامل هدف ‌گیری استحکامات، پادگان‌ ها، خودروهای زرهی و تجمع ‌ها بود.

سخنگوی حوثی های انصارالله یادآور شد: عملیات تک تیراندازان علاوه بر سربازان،  منجر به کشته و زخمی شدن هزاران تن از مزدوران از جمله سودانی ‌ها شد. از ابتدای تجاوز ۵۴ هزار و ۲۵ عملیات تک تیراندازی در جبهه های درگیری انجام شد. از برجسته ترین عملیات‌ها می توان به عملیات توازن بازدارندگی، یک عملیات نظامی در استان الضالع، یک عملیات نظامی گسترده و ۱۰ عملیات نظامی اعلام نشده دیگر اشاره کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала