ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کرملین: از سخنان بایدن نمی ‌توان چشم پوشی کرد

© Sputnik / Sergey Guneev / ورود به گالری تصاویردیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین
دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2021

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین، به خبرنگاران گفت: طبیعتا هیچ مناظره ‌ای نمی ‌تواند میان این دو رئیس ‌جمهور برگزار شود و پوتین فقط پیشنهاد داده است تا یک مذاکره آنلاین صورت بگیرد.

اردوغان: سخنان بایدن درخور رئیس جمهور نبود - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2021
اردوغان: سخنان بایدن درخور رئیس جمهور نبود

جو بایدن رئیس‌ جمهوری آمریکا، در مصاحبه با ای.‌بی.‌سی نیوز گفت که پوتین بابت کمپین نفوذ ادعایی علیه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کشورش باید بهایی پرداخت کند.

همچنین از رهبر آمریکا پرسیده شد که آیا او رئیس ‌جمهوری روسیه را "قاتل" می ‌داند یا خیر و او موافقت کرد.

روز پنج ‌شنبه پوتین، رئیس ‌جمهوری آمریکا را دعوت کرد تا مذاکرات زنده‌ ای در روز جمعه یا دوشنبه آتی برگزار کنند اما کاخ سفید پاسخ داد که این روسای جمهور قبلا با هم صحبت کرده‌ اند.

پسکوف به احتمال برگزاری نشست مجازی بین رئیسان جمهور آمریکا و روسیه، گفت: از سخنان بایدن نمی ‌توان چشم‌ پوشی کرد. پوتین پیشنهاد یک گفتگوی مجازی را مطرح کرد. تلاش ‌هایی از طریق کانال ‌های دیپلماتیک برای انجام تماس بین پوتین و بایدن در حال انجام است، اگر طرف آمریکایی برای مذاکره در روز جمعه آماده نیست، این گفتگو می‌ تواند دوشنبه یا هر زمانی که بایدن راحت باشد، انجام شود.

دیمیتری پسکوف گفت: از آنجایی که سخنان رئیس جمهور بایدن کاملا بی ‌سابقه بوده، بار دیگر تکرار می‌ کنم که چارچوب‌ های بی ‌سابقه ارتباط را نمی ‌توان بعید دانست.

سخنگوی کرملین ضمن اشاره به پا برجا بودن پیشنهاد پوتین برای گفتگوی آنلاین با بایدن، افزود: پوتین قصد دارد اتهامات بی ‌اساس کنونی علیه روسیه و روابط دوجانبه را با بایدن به بحث بگذارد.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا هم ‌اکنون جنگ سردی بین آمریکا و روسیه در جریان است، تصریح کرد: ما همواره به بهترین شرایط امیدوار بوده‌ایم، اما برای بدترین هم آماده‌ ایم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала