ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

هشدار جدی آمریکا به ترکیه در خصوص سامانه اس - 400

© AP Photo / Russian Defense Ministry Press Serviceهشدار جدی آمریکا به ترکیه در خصوص سامانه اس - 400
هشدار جدی آمریکا به ترکیه در خصوص سامانه اس - 400 - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.03.2021
سفیر آمریکا در ترکیه به این کشور هشدار داد که در صورت وارد کردن بخش دوم سامانه دفاع هوایی اس-400 با عواقب جدی روبرو خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، دیوید ساترفیلد، سفیر آمریکا در آنکارا، به ترکیه هشدار داد که در صورت به وارد کردن بخش دوم سامانه دفاع هوایی اس-400، به "عواقب جدی" روبرو خواهد شد.

وی در مصاحبه با شبکه NTV ترکیه گفت: خرید اس-400 روند تحریم های "کاتسا" آمریکا آغاز کرد. خرید بخش های جدید اس-400 عواقب جدی را به دنبال خواهد داشت و گام ها جدی تر می‌شود. نیاز است که ما بتوانیم بگوییم؛ ترکیه اس-400 در دست ندارد.

از اواسط ماه جون سال 2019، خرید سامانه هوایی "اس-400"، باعث ایجاد بحران در روابط ترکیه و ایالات متحده شد. واشنگتن خواستار امتناع ترکیه از معامله با روسیه و در عوض خرید سامانه های آمریکایی پاتریوت بود. واشنگتن تهدید کرد اگر ترکیه از خرید "اس-400" صرف نظر نکند، امكان تعویق يا لغو فروش جدیدترین جنگنده های اف- 35 به این کشور و یا اعمال تحریم براساس قانون "مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم" موسوم به "کاتسا" وجود خواهد داشت، اما با این حال ترکیه حاضر به عقب نشینی نشد و به مذاکرات خود در خصوص دریافت محموله دوم اس-400 ادامه داد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала