واکنش کاخ سفید به پیشنهاد پوتین برای گفتگو با بایدن

© AFP 2022 / Nicholas KAMMجن ساکی
جن ساکی - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.03.2021
Telegram
ساکی: کاخ سفید اطلاعاتی در باره گفتگوی احتمالی ولادیمیر پوتین با رئیس جمهور آمریکا در آینده در اختیار ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که کاخ سفید اطلاعتی در باره گفتگوی احتمالی با ولادیمیر پوتین با رئیس جمهور آمریکا در آینده در اختیار ندارد اما تماس ها با ریاست کشور روسیه ادامه دارد.

ساکی در پاسخ به سوال خبرنگاران که پرسیدند آیا کاخ سفید پیشنهاد رئیس جمهور روسیه در باره انجام گفتگو با رئیس جمهور آمریکا در روز جمعه و یا دوشنبه را خواهد پذیرفت گفت: اگر به این موضوع بپردازیم به شما خبر خواهم داد. رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور پوتین گفتگو کرده است. هنوز رهبران دیگر جهان باقی مانده اند که رئیس جمهور بایدن باید با آنها گفتگو کند.

واکنش دومای روسیه به اظهارات بایدن علیه پوتین - اسپوتنیک ایران, 1920, 17.03.2021
واکنش دومای روسیه به اظهارات بایدن علیه پوتین

تماس های ما با رهبر روسیه و اعضای دولت روسیه در همه سطوح ادامه دارد، اما اکنون نمی توانم اطلاعاتی در باره دیدار آتی دو رئیس جمهور در اختیار شما بگذارم. رئیس جمهور بایدن فردا به جورجیا می رود و برنامه کاری اش خیلی فشرده است».

شایان ذکر است که پوتین در سخنان خود گفت:«ما اکنون به این موضوع فکر می کنیم. نوبت پیش، ابتکار تماس تلفنی از سوی جو بایدن مطرح شد. ما می خواهم به رئیس جمهور بایدن پیشنهاد دهم که مذاکرات و بحث را ادامه دهیم اما در پخش زنده و به صورت آنلاین. بدون هیچ تاخیری در پخش و در واقع یک بحث و گفتگو مستقیم. من فکر میکنم این هم برای مردم روسیه و هم برای مردم آمریکا جذاب خواهد بود و حتی برای کشورهای دیگر.

من این موضوع را به زمان دوری موکول نمی کنم. این گفتگو می تواند فردا و یا می تواند روز دوشنبه انجام شود. ما آماده ایم تا هر زمان برای طرف آمریکایی راحت باشد انجام شود».

وی همچنین تاکید کرد، مسئولیت امنیت راهبردی جهان بر عهده روسیه و آمریکا به عنوان بزرگترین قدرت های هسته ای جهان است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала