ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سرکه سیب و فایده نوشیدن آن برای لاغری

CC0 / Pixabay / سرکه سیب و فایده نوشیدن آن برای لاغری
سرکه سیب و فایده نوشیدن آن برای لاغری - اسپوتنیک ایران, 1920, 18.03.2021
سرکه سیب یک چاشنی محبوب در جهان است که با تخمیر سیب به دست می آید و مانند انواع سرکه، حاوی ۴ تا ۷ درصد اسید استیک است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از "مدیکال نیوز تودی"، اخیرا، برخی افراد به سرکه سیب به عنوان محصولی نگاه می کنند که می تواند باعث کاهش وزن شود.

برخی افراد باور دارند که نوشیدن سرکه سیب هنگام صبح به کاهش وزن کمک می کند.

برخی اطلاعات گویای آن است که نوشیدن سرکه سیب ممکن است به کاهش وزن کمک کند. اما تایید آن با انجام پژوهش های بیشتر مشخص می شود.

مطالعه ای با حضور سوژه های حیوانی در سال 2014 نشان داد موش هایی که اسید استیک دریافت کرده بودند، به افزایش کمتر چربی بدن تمایل داشتند.

مطالعه ای دیگر در سال 2014 آثار مصرف سرکه بر قند خون، انسولین و احساس سیری در افراد را بررسی کرد. پژوهشگران دریافتند که مصرف سرکه ممکن است سطوح قند خون و انسولین افراد را کاهش دهد، در شرایطی که احساس سیری را افزایش می دهد.

چگونه قهوه بنوشیم تا لاغر شویم؟  - اسپوتنیک ایران, 1920, 09.02.2021
چگونه قهوه بنوشیم تا لاغر شویم؟

 

برخی پژوهش ها نشان می دهد که سرکه سیب می تواند فشار خون را در موش ها کاهش دهد. اما بار دیگر دانشمندان آثاری مشابه را در انسان ها پیدا نکرده اند.

مطالعه ای قدیمی در سال 2007 نشان داد که سرکه سیب ممکن است به برخی افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند. در افرادی با دیابت کنترل شده، مصرف سرکه سیب هنگام خواب به تنظیم سطوح قند خون هنگام بیدار شدن از خواب کمک کرد.

مطالعه ای دیگر نشان داد که سرکه سیب ممکن است دارای خواص ضد میکروبی باشد. به گفته نویسندگان این مطالعه، سرکه سیب به اندازه یک عامل سدیم هیپوکلریت در برابر دو گونه میکروب موثر بوده است. دندانپزشکان اغلب از سدیم هیپوکلریت برای کمک به درمان عفونت های دندان استفاده می کنند.

نوشیدن سرکه سیب به تنهایی ممکن است با برخی عوارض جانبی ناخواسته نیز همراه باشد.

به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2014 نشان داد نوشیدن سرکه سیب به احساس حالت تهوع در بیشتر افراد منجر می شود. 

به گفته نویسندگان مطالعه، این ممکن است توضیح دهد که چرا سرکه سیب می تواند اشتهای افراد را کاهش دهد. با این وجود، پژوهشگران سرکه سیب را به عنوان یک سرکوب کننده اشتها توصیه نکردند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала