ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

لاری: رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است

CC BY 4.0 / IRNA / لاری: رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است
لاری: رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.03.2021
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از کاهش رعایت شیوه ‌نامه های بهداشتی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد خبر داد و این موضوع را نگران کننده خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سیما سادات لاری،  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران روز دوشنبه درباره وضعیت شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور افزود: مرگ و میر به علت کرونا در ۵۰ درصد استان‌های کشور صفر است و این به دلیل افزایش شناسایی بیماران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف مردم و اصناف و همچنین اجرای طرح‌هایی مانند طرح شهید سلیمانی است. اکنون شرایط ثبات نسبی، اما شکننده‌ای در زمینه کرونا داریم و نگران تعطیلات عید نوروز و سفرها هستیم.

کوو ایران برکت - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.03.2021
آغاز فاز دوم و سوم مطالعات بالینی واکسن "کوو ایران برکت" در ایران + ویدیو

وی ادامه داد: واکسن کرونا وارد کشور شده و تولید واکسن در کشور نیز در حال انجام است. از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و سفر نروند تا دچار خیز جدید بیماری نشویم و تعداد زیادی از هموطنان را از دست ندهیم. تاکنون واکسن‌های وارداتی مثل باهارات هند و واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی وارد شده و واکسن کرونا از سبد کوواکس نیز در هفته‌های آینده وارد می‌شود.

معاون وزیر بهداشت ایران گفت: نوسان مرگ و میر به علت کرونا در حال حاضر به علت فوتی‌هایی است که در خوزستان رخ می‌دهد و حتی استان‌های همجوار مثل کهگیلویه و بویراحمد هم در خطر هستند و روز شنبه هفته جاری مشاهده کردیم که گچساران هم دچار وضعیت قرمز شد.

لاری اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه محدودیت‌ها پیشنهاد دهنده است، اما تصمیم نهایی را ستاد ملی مقابله با کرونا اتخاذ می‌کند. پیشنهاد وزارت بهداشت این است که مردم در ایام نوروز سفر نروند و مباحثی مانند قرنطینه بیماران جدی گرفته شود. محدودیت‌ها و جریمه‌ها بر اساس رنگ بندی شهرها اگر جدی گرفته شده و نظارت‌ها بیشتر باشد، وضعیت شهرهایی مانند تهران هم بهتر خواهد شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала