شرکتهای دارویی هند آمریکا را تهدیدی برای تولید واکسن می‌دانند

© REUTERS / BENOIT TESSIERشرکتهای دارویی هند آمریکا را تهدیدی برای تولید واکسن می‌دانند
شرکتهای دارویی هند آمریکا را تهدیدی برای تولید واکسن می‌دانند - اسپوتنیک ایران, 1920, 15.03.2021
Telegram
شرکت های دارویی هند، ایالات متحده را تهدیدی برای تولید و دسترسی آزاد به واکسن خواندند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فایننشال تایمز، تولید کننده های معتبر هندی واکسن‌های AstraZeneca و Johnson & Johnson گفتند که تولید واکسن کرونا به دلیل کنترل صادرات توسط ایالات متحده در معرض تهدید است.

به گفته ماهیما داتلا، مدیر اجرایی شرکت دارویی Biological E، تامین کنندگان آمریکایی هشدار می دهند که ممکن است به دلیل قانون تولید نظامی، سفارشات مشتریان خارج از کشور را انجام ندهند. ماهیما داتلا توضیح داد، این امر نه تنها حجم تولید واکسن های ویروس کرونا، بلکه تولید واکسن های معمولی را نیز دشوار خواهد کرد.

وی تأکید کرد که در اینجا فوراً به مداخله جامعه جهانی نیاز است.

آدار پوناوالا، مدیر اجرایی موسسه سرم معتقد است که قانون تولیدات نظامی می تواند تلاش های جهانی برای واکسیناسیون را تضعیف کند.

وی توضیح داد: "واکسن نواواکس، که ما بزرگترین تولید کننده آن هستیم، به مواد اولیه از ایالات متحده احتیاج دارد. ما در مورد دسترسی جهانی آزاد به واکسن صحبت می کنیم، اما اگر نتوانیم مواد اولیه را از ایالات متحده صادر کنیم، این یک عامل محدود کننده جدی خواهد شد. "

به طور خاص، ما در مورد این واقعیت صحبت می کنیم که واکسن ها به پلاستیکی نیاز دارند که فقط توسط چند شرکت تولید می شود.

قانون تولیدات نظامی در سال 1950 در ایالات متحده تصویب شد. این به مقامات اجازه می دهد تا مشاغل را مجبور به انجام دستورات اصلی دولت کنند. در ابتدا این قانون برای کمک به مقامات آمریکایی برای راه اندازی جنگ در کره در نظر گرفته شده بود، اما سپس این قانون برای جنگهای دیگر یا کاهش اثر فجایع دیگر اعمال شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала