ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

توضیح خطیب زاده در خصوص نامه ظریف به هماهنگ کننده کمیسیون ‌مشترک برجام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / خطیب زاده: نامه ظریف به بورل تبیین نگرش ایران است و حاوی هیچ طرحی نیست
خطیب زاده: نامه ظریف به بورل تبیین نگرش ایران است و حاوی هیچ طرحی نیست - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.03.2021
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که نامه وزیر امور خارجه این کشور به هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تبیین نگرش جمهوری اسلامی ایران است و حاوی هیچ طرحی نیست.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نامه وزیر امور خارجه این کشور به جوزف بورل، هماهنگ کننده کمیسیون‌ مشترک برجام، اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشورمان با هدف تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات مرتبط با برجام، نامه‌ای خطاب به جوزف بورل، هماهنگ‌ کننده کمیسیون مشترک برجام، در مورخ 22 اسفند 1399 (برابر با 12 مارس 2020) ارسال نموده اند.

نامه انتقادی ظریف به بورل - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.03.2021
نامه انتقادی ظریف به بورل

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه افزود: البته دکتر ظریف تاکنون نامه‌ های متعددی به آقای بورل و پیش از وی خانم موگرینی در خصوص برجام ارسال کرده و این نامه نیز در همین راستا تهیه و ارسال شده است.

خطیب زاده تاکید کرد: این نامه تبیین نگرش جمهوری اسلامی ایران است و حاوی هیچ طرحی نمی‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: در نامه کشورمان به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ ‌کننده کمیسیون مشترک برجام اعلام شده که "چنانچه ایالات متحده قصد دارد اقدامات متخلفانه خود در نقض برجام و تحمیل تحریم های ظالمانه را اصلاح کند، اولین گام ضروری بازگشت به پایبندی کامل به عنوان طرف متخلف است."

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала