ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تأثیر واکسن «اسپوتنیک وی» چه مدت است؟

© Sputnik / Vladimir Trefilov / ورود به گالری تصاویر واکسن روسی کرونا
 واکسن روسی کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 13.03.2021
گینزبورگ: مدت تأثیر واکسن روسی می تواند خیلی طولانی باشد.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر گینزبورگ رئیس مرکز «گامالیا» اعلام کرد که مدت تأثیر واکسن «اسپوتنیک وی» کرونا می تواند بیش از 2 سال باشد.

وی در ادامه افزود:«مدت تأثیر واکسن روسی ضد کرونا می تواند خیلی طولانی باشد. ما امیدواریم که تأثیر آن 2 سال و حتی بیشتر باشد».

واکسن «اسپوتنیک وی» در ماه مه سال 2020 توسط مرکز ملی تحقیقات علمی ویروس شناسی «گامالیا» در روسیه ساخته شد. این واکسن با استفاده از ادنوویروس انسانی ساخته شده و یکی از ارزانترین واکسن های جهان است. هر دوز آن 10 دلار قیمت دارد.  تا پایان سال گذشته، این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در روسیه مورد تأیید قرار گرفت که واکسیناسیون شهروندان روسیه در دسامبر سال 2020 آغاز شد که برای شهروندان روسیه کاملا رایگان است.

کارزار اطلاعاتی آمریکا علیه واکسن اسپوتنیک وی - اسپوتنیک ایران, 1920, 12.03.2021
کارزار اطلاعاتی آمریکا علیه واکسن "اسپوتنیک وی"

واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت موسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسن ثبت‌شده در جهان است. این واکسن در حال حاضر به طور گسترده در روسیه و ده‌ها کشور دیگر استفاده می‌شود. دومین واکسن روسی «اپی‌واک‌کرونا» نام دارد و ساخت مرکز تحقیقاتی وکتور است که استفاده گسترده از آن در آیندۀ نزدیک برنامه‌ریزی شده است.

مطابق با اطلاعات بنیاد سرمایه گذاری های مستقل روسیه،  واکسن « اسپوتنیک وی» در 16 کشور جهان به ثبت رسیده است. انتظار می رود که طی چند روز آینده، شهروندان بولیوی، قزاقستان، ترکمنستان، فلسطین، امارات متحده عربی، پاراگوئه، مجارستان، ارمنستان، الجزیره، بوسنی و جمهوری صربستان، ونزوئلا و ایران با واکسن «اسپوتنیک وی» روسیه واکسینه بشوند.

بیش از 50 کشور درخواست دریافت 1.2 بیلیون دوز واکسن « اسپوتنیک وی» را برای شرکای بنیاد سرمایه گذاری های مستقیم روسیه در هند، برزیل، چین، کره جنوبی ارسال کرده اند و دیگر کشورها در حال تولید این واکسن برای بازار جهانی هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала