آیا با اینترنت ۵G مشکلات رفع خواهد شد؟

© Photo / IRNAاینترنت
اینترنت - اسپوتنیک ایران, 1920, 08.03.2021
Telegram
آذری جهرمی: کیفیت اینترنت با استفاده از «جی 5» افزایش خواهد یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یکی از راهکارهای برون‌رفت از مشکلات مربوط به انحصار مخابرات ایران و مشکلات اینترنت خانگی، رفتن به سمت تکنولوژی ۵G-FWA است، یعنی استفاده از نسل پنجم اینترنت ۵G برای اینترنت خانگی که می‌تواند حتی کیفیت اینترنت را تا ۳۰ برابر بالا ببرد.

 اینترنت در ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2021
آیا با تهدیدات اینترنت ماهواره‌ای مقابله می شود؟

وی در ادامه گفت:«حرکت در مسیر خدمت رسانی به مردم را به این مجموعه تبریک می گویم. مردم امروز در کوچه، خیابان، شهر و روستا مطالبه پهنای باند دارند. چرا که زندگی روزمره شان به فضای مجازی و پهنای باند وابسته شده است.

بخشی از این پهنای باند توسط شرکت های اینترنت خانگی و بخشی نیز توسط اینترنت همراه تامین می شود. البته به دلیل اشتباهات واگذاری مخابرات در چند سال اخیر و انحصاری که در این زمینه ایجاد شده است، در زمینه اینترنت ثابت مشکلاتی داریم. انحصار، مشکلات زیادی ایجاد می کند همانطور که اگر همراه اول تنها بود، پیشرفتی نمی کرد زمانی که ایرانسل و رایتل آمدند همراه اول پیشرفت کرد.

از آنجایی که شرکت مخابرات، رقابتی نیز احساس نمی کرد، نه خودش سرمایه گذاری کرد نه اجازه سرمایه گذاری به بقیه را داد. این فرآیند اشتباه باید اصلاح شود. ما لایحه ای را برای آزادسازی داکت و سیم مسی ارائه کردیم که در حال بررسی است تا به مجلس ارسال شود».

نخستین سایت ۵G شرکت مبین نت برای ارائه سرویس تجاری به مشتریان سازمانی آماده بهره‌برداری شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала