ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

واکنش وزارت خارجه ایران به سخنان محسن رضایی درباره عراق و سوریه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / واکنش وزارت خارجه ایران به سخنان محسن رضایی درباره عراق و سوریه
واکنش وزارت خارجه ایران به سخنان محسن رضایی درباره عراق و سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2021
وزرات خارجه ایران به سخنان محسن رضایی در مصاحبه با فاینانشیال تایمز واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه ایران در بیانیه‌ای با اشاره به سخنان محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک گفتگوی رسانه‌ای درباره عراق و سوریه، تاکید کرد که آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده است.

در این اطلاعیه آمده است: " آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد و ایران در همه موارد و مقاطع بر اساس اصل برادری به کمک دولت های عراق و سوریه شتافت که جلوه بارز آن را در مبارزه با داعش می توان دید.

روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه در ادامه افزوده است: " ایران با درک خطر تروریسم بر منطقه و بنا به درخواست دولت عراق و سوریه برای مبارزه با داعش حضور پیدا کرد."

لازم به گفتن است که محسن رضایی در گفت و گویی با نشریه فایننشال تایمیز گفته بود؛ ما از ملتهای منطقه که با تجاوز روبرو هستند، دفاع خواهیم کرد به شرطی که از ما بخواهند به آنها کمک کنیم. ما برقراری صلح و امنیت در منطقه را از وظایف خود می دانیم. هرچه منطقه ناامن باشد، خسارات وارده به تجارت ما نیز بیشتر خواهد بود. این کمک ها در چارچوب منافع ملی ایران خواهد بود.

وی گفته است: " از این به بعد، هر یک ریال که به هرکسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، زیرا اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشورها از مزایای اقتصادی بهره مند می‌شوند."

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала