بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان تقدیم شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان تقدیم شد
بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان تقدیم شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2021
Telegram
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ایران اعلام کرد: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد و در صورت نواقص از سوی شورای نگهبان، در جلسه شنبه هفته آینده کمیسیون تلفیق رفع می ‌گردد.

به گزارش اسپوتنیک، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰، روز یکشنبه در نشست خبری، اظهار داشت: بررسی بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی شب گذشته به اتمام رسید و بر اساس تصمیم نمایندگان مقرر شد وزارت راه و شهرسازی از محل فروش املاک و اراضی به قیمت کارشناسی تا مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مدارس در مجموعه‌ های مسکن مهر و مناطق کم برخوردار قرار دهد.

بررسی‌ بودجه در مجلس  ایران در نهایت به پایان رسید - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2021
بررسی‌ بودجه در مجلس ایران در نهایت به پایان رسید

زارع در ادامه افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای احیای سکونتگاه ‌های غیررسمی و بافت ‌های فرسوده و تاریخی اختصاص می‌ یابد.

وی تاکید کرد: ۳۲ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ ها برای احیای تولید، ایجاد اشتغال و کار آفرینی با اولویت استان‌ های با نرخ بیکاری بالاتر و محروم‌ تر در اختیار بانک‌ های توسعه ‌ای و تخصصی قرار می ‌گیرد.

زارع با اشاره به قانون جهش تولید مسکن، افزود: بر اساس تصمیم مجلس بانک‌ ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از محل منابع شان برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در روستا و شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای کوچک و متوسط پرداخت کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه خاطر نشان کرد: مقرر شد ۱۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل منابع هدفمندی یارانه‌ ها برای محرومیت زدایی در استان‌ های مختلف کشور با توجه به طرح آمایش سرزمینی و شاخص ‌های محرومیت زدایی توزیع شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه، با بیان اینکه ۲,۵۰۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاهای محروم کل کشور از محل منابع هدفمندی یارانه‌ ها تخصیص یافت، گفت: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد و در صورت ایرادات از سوی شورای نگهبان، در جلسه شنبه هفته آینده کمیسیون تلفیق رفع می‌شود تا گزارش کمیسیون در این خصوص یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала