المیادین پشت پرده حمله ایران به کشتی اسرائیلی را فاش کرد+ویدئو

© AFP 2022 / Felix Garzaالمیادین پشت پرده حمله ایران به کشتی اسرائیلی را فاش کرد+ویدئو
المیادین پشت پرده حمله ایران به کشتی اسرائیلی را فاش کرد+ویدئو - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2021
Telegram
شبکه المیادین ویدیویی اختصاصی از حمله به کشتی اسرائیلی در دریای عمان منتشر کرده که اطلاعاتی درباره این حمله را افشا می کند.

به گزارش اسپوتنیک، پس از ادعای اسرائیل مبنی بر هدف قرار گرفتن کشتی این کشور توسط ایران، منابع آگاه تصاویر و فیلم هایی اختصاصی در اختیار شبکه المیادین قرار داده اند که توسط پهپادهای ایرانی از این کشتی اسرائیلی گرفته شده و حقیقت حمله به این کشتی را آشکار می ‌کند.

در این زمینه منابع آگاه در مصاحبه با شبکه المیادین تصاویر و فیلم ‌هایی اختصاصی در اختیار این شبکه قرار دادند که توسط پهپادهای ایرانی از کشتی اسرائیلی گرفته شده که روز ۲۶ فوریه گذشته در دریای عمان مورد حمله قرار گرفت.

این صحنه‌ ها نشان می‌ دهد، حفره‌ هایی که در کشتی اسرائیلی بوجود آمده است "در اثر حمله خارجی ایجاد نشده، بلکه افرادی از داخل کشتی خود این حفره ها را ایجاد کرده‌ اند، تا اینگونه القا کنند که کشتی مورد حمله قرار گرفته است.

المیادین از قول یک مقام ایرانی که به هویت وی اشاره ای نکرد، گزارش داد: انتخاب زمان این عملیات یکی از دلایل اصلی آن است، وی افزود: هیچ دلیلی برای حمله به یک کشتی باری اسرائیلی آن هم چند هفته مانده به انتخابات اسرائیل وجود ندارد.

این مقام ایرانی اظهار داشت: این اولین بار نیست که این کشتی در آب های خلیج فارس تردد می ‌کند، چون پیشتر در ماه مارس سال ۲۰۲۰ این کشتی وارد آب های خلیج فارس شده و در عمان، کویت، بحرین، عربستان سعودی و قطر پهلو گرفته بود.

به گفته این مقام ایرانی، ادعای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل مبنی بر اینکه ایران این کشتی را در آستانه انتخابات اسرائیل هدف قرار داده، شک برانگیز است.

این منبع افزود: به قدرت رسیدن جو بایدن در آمریکا و افول قدرت محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی نگرانی‌ هایی را در اسرائیل موجب شده است.

این مقام ایرانی همچنین تاکید کرد: نتانیاهو برای فرار از وضعیت شکننده انتخاباتی و باز گرداندن سیاست ‌های ترامپ به منطقه در دوران بایدن، به ویژه در قبال اسرائیل به تحریک شرایط و جو امنیتی منطقه روی آورده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала