ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آخرین وضعیت از واکسن کرونایی که توسط وزارت دفاع ایران ساخته شده

© Sputnik / Ilya Pitalev / ورود به گالری تصاویرآخرین وضعیت از واکسن کرونایی که توسط وزارت دفاع ایران ساخته شده
آخرین وضعیت از واکسن کرونایی که توسط وزارت دفاع ایران ساخته شده  - اسپوتنیک ایران, 1920, 07.03.2021
عضو کمیته واکسن‌ کرونای ایران: واکسن کرونای وزارت دفاع ایران به نام میلاد تا آخر اسفند ماه سال جاری به مرحله‌ی تست بالینی می‌رسد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و عضو کمیته واکسن‌ کرونای ایران گفت: تا آخر اسفند ماه هم واکسن کرونای میلاد که برای وزارت دفاع است به مرحله‌ی تست بالینی می‌رسد.

قانعی در مورد روند واکسن‌های کرونا ساخت ایران بیان کرد: واکسن کووبرکت خوشبختانه واکسن بسیار خوبی بود و تا الان مراحلش به خوبی پیش رفته، فاز دو و سه این واکسن با هم پیش خواهد رفت و امیدواریم زودتر به نتیجه برسد. واکسن رازی هم که مراحلش تازه شروع شده و امتحانش را پس نداده، باید صبر کنیم تا ببینیم نتیجه‌ی آن چه می‌شود، اما تا آخر اسفند ماه هم واکسن کرونای میلاد که برای وزارت دفاع است به مرحله‌ی بالینی می‌رسد.

سه واکسن ایرانی کرونا در چه مرحله ای قرار دارند؟ +داده نمایی - اسپوتنیک ایران, 1920, 05.03.2021
سه واکسن ایرانی کرونا در چه مرحله ای قرار دارند؟ +داده نمایی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر موضوع ضمانت عوارض واکسن‌های کرونا در کشورهای دیگر و همچنین واکسن‌های تولید ایران، افزود: آنچه در این شرایط باید به آن توجه کنیم، این است که فعلا در مسیر استاندارد و اضطرار قرار داریم، یعنی یک طرف جان انسان‌ها و طرف دیگر قوانینی که کوتاه کردیم، وجود دارد. الان هم به دلیل شرایط موجود دستور شرایط اضطرار صادر شده است و خیلی از مراحل ساخت دارو که به شکل طبیعی طی می‌شده، الان امکان انجامش نیست.

عضو کمیته واکسن کرونا افزود: دقیقا مانند بیمار اورژانسی که باید سریع به اتاق عمل برود، ولی اگر عمل اورژانسی نداشت باید چندین آزمایش و تست انجام می‌داد و مشاوره می‌شد، اما الان در حال مرگ است و سریع باید به اتاق عمل برود، در غیر این صورت فرد خواهد مرد، الان هم بی‌مقرراتی وجود ندارد و در زمینه تولیدات واکسن، مقررات مطابق شرایط اضطرار است و در حال حاضر تمام واکسن‌های کرونا مشمول شرایط اضطرار هستند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала