ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کاهش کمک‌های خارجی انگلیس به کشورهای فقیر

© Sputnik / Alex McNaughtonکاهش کمک‌های خارجی انگلیس به کشورهای فقیر
کاهش کمک‌های خارجی انگلیس به کشورهای فقیر  - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2021
گزارش افشا شده‌ای حاوی صبحت‌های بین مقامات وزارت خارجه انگلیس نشان داد این کشور می‌تواند بودجه کمک‌های خارجی خود به برخی فقیرترین کشورهای جهان را به بیش از نصف کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، این سند که توسط وب‌سایت اوپن‌ دموکراسی رؤیت شده و عنوان "رسمی حساس" گرفته، بیانگر آن است که کاهش بودجه، شامل کاهش برنامه کمکی به سومالی تا ۶۰ درصد و برنامه کمکی سودان جنوبی تا ۵۹ درصد است.

حمایت انگلیس از حمله هوایی آمریکا در سوریه - اسپوتنیک ایران, 1920, 26.02.2021
حمایت انگلیس از حمله هوایی آمریکا در سوریه

کاهش حمایت از سوریه ۶۷ درصد، لیبی ۶۳ درصد و کاهش ۵۸ درصدی بودجه امدادی کنونی نیجریه نیز گزارش شده است.

این سند همچنین شامل کاهش ۵۰ درصدی بودجه کمکی بالکان غربی و ۶۰ درصد کاهش در بودجه جمهوری دموکراتیک کنگو است و حمایت انگلیس از کشورهای منطقه "ساحل" در آفریقا نیز از ۳۴۰ میلیون پوند به ۲۳ میلیون پوند کاهش می‌یابد.

کاهش ۴۵ درصدی بودجه کمکی یمن جنگ‌زده نیز در نشست‌های رسمی مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت کمتر از چیزی که بعدتر اعلام شد، در نظر گرفته شده است.

وزارت خارجه انگلیس با ارجاع به هزینه‌ پاسخ همه‌گیری کرونا، گفت تأثیر لرزه‌ای همه‌گیری بر اقتصاد انگلیس، ما را وادار به گرفتن تصمیمات دشواری کرده که از جمله آن‌ها کاهش موقت مبلغی است که به کمک اختصاص می‌دهیم.

یک سخنگو به گاردین گفت: ما هنوز مشغول کار بر روی این هستیم که کاهش بودجه برای هر برنامه کمکی منفرد چگونه خواهد بود و تصمیمات هنوز نهایی نشده‌اند.

دولت انگلیس اوایل هفته اعلام کرد کمک به یمن را با وجود شرایط قحطی در این کشور و آنچه سازمان ملل "بدترین بحران بشری جهان" توصیف کرده، کاهش می‌دهد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل کاهش عمومی در کمک‌های امسال سازمان ملل را "مجازات مرگ" توصیف کرد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала