چند درصد جمعیت جهان در برابر کرونا کاملا واکسینه شده‌اند؟

© Sputnik / Timur Batyrshin / ورود به گالری تصاویرچند درصد جمعیت جهان در برابر کرونا کاملا واکسینه شده‌اند؟
چند درصد جمعیت جهان در برابر کرونا کاملا واکسینه شده‌اند؟ - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2021
Telegram
روند ایمنی در برابر کرونا از پایان سال 2020 آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «پرنسا لاتینا»، کمتر از یک درصد (78 صدم درصد) از مردم جهان چرخه واکسیناسیون در برابر ویروس کرونا را تکمیل کرده‌اند.

روند ایمنی در برابر کرونا از پایان سال 2020 آغاز شده و بر اساس گفته رونالدو پرز، مدیر مرکز علوم و فناوری «بیوکوبافارما» تا کنون 284 میلیون دوز واکسن کرونا تولید و استفاده شده است.

رئیس‌جمهور چین: بزرگترین منبع هرج و مرج در جهان آمریکاست - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2021
رئیس‌جمهور چین: بزرگترین منبع هرج و مرج در جهان آمریکاست

در حال حاضر حدود 60 میلیون نفر از مردم جهان در برابر ویروس کرونا به صورت کامل واکسینه شده‌اند و حدود 166 میلیون نفر در 81 کشور جهان دست کم یک دوز واکس کرونا دریافت کرده‌اند که 2.13% از کل جمعیت جهان را شامل می‌شود. بر اساس گفته پرز، واکسن‌هایی که در حال حاضر تایید و مورد استفاده قرار می‌گیرد بین 70 تا 90 درصد اثر بخشی داشته‌اند.

بر اساس حساب توییتری واکسن اسپوتنیک V روسیه می‌گوید با پیشی گرفتن از واکسن «فایزر»، از لحاظ کسب تأییدیه در کشورهای مختلف در جایگاه دوم قرار گرفته است. در حال حاض ۴۵ کشور جهان استفاده از واکسن روسی اسپوتنیک V را مورد تایید قرار داده‌اند.واکسن آسترازنکا که مورد تایید ۴۹ کشور جهان قرار گرفته در جایگاه نخست قرار دارد. واکسن‌ فایزر مورد تایید ۴۳ کشور قرار داشته و واکسن مودرنا نیز توسط ۱۹ کشور جهان تایید شده است.

بر اساس آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به حدود 29 میلیون نفر رسیده و قربانیان ویروس کرونا در جهان نیز به حدود 2 میلیون و 580 هزار نفر رسیده است. طبق جدیدترین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم دو هزار و ۵۳۰ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده ۵۲۲ هزار و ۷۵۶ نفر افزایش یافت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала