ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

تلاشهای محور مقاومت فضای امن برای سفر پاپ را فراهم کرده

© REUTERS / Guglielmo Mangiapane پاپ فرانسیس
 پاپ فرانسیس - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2021
سفر پاپ به عراق، نتیجه تلاش های موفق محور مقاومت در مبارزه واقعی با تروریسم ساخته و پرداخته غرب است.

مهندس سامان نیازی، کارشناس مسائل بین الملل و فعال حقوق بشر در رابطه با سفر اخیر پاپ فرانسیس به عراق و ملاقات وی با آیت الله سیستانی به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت: "سفر پاپ به عراق، نتیجه تلاش های موفق محور مقاومت در مبارزه واقعی با تروریسم ساخته و پرداخته غرب است. مبارزه قهرمانانه ای که یکی از دستاوردهای آن حفاظت و صیانت از عزت مسیحیان و کلیساها بود، چون در منطق اسلامی، حقوق بشر دارای اصالت است و صرف نظر از دین، مذهب، رنگ و نژاد، موهبت الهی است و به تعبیر امام علی (ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه، انسان‌ها، یا در دین برادرند یا در انسانیت".

این کارشناس حقوق بشری افزود: "امروز حضور بالاترین مقام کلیسا در عراق و احساس امنیت ایشان در منطقه، حجت را بر هر فرد، گروه و ملتی تمام کرد که اذعان کند حقوق بشر واقعی محصول مقاومت است و جبهه مقاومت، بالاخص در عراق و سوریه جان های عالی قدری را به پای آن قربانی کرد".

واتیکان: پاپ فرانسیس در دیدار با آیت الله سیستانی بر اهمیت همکاری تأکید کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 06.03.2021
واتیکان: پاپ فرانسیس در دیدار با آیت الله سیستانی بر اهمیت همکاری تأکید کرد

بگفته مهندس نیازی :"تمامی نسل‌های چند گانه‌ی حقوق بشر، اعم از نجات جان مردم بی گناه، زنان و کودکان تا حفظ میراث ادیان و اماکن مقدس تا شرف و عزت آن ها، در جایی که جناب پاپ سفر کردند توسط‌ غیور مردان مقاومت به قیمت جان شیرین شان محافظت و محترم و تضمین شد.

سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان برای اولین بار‌ به عراق، مدیون رشادت های جبهه مقاومت به فرماندهی سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است".

بگفته معاون بین الملل سازمان حقوق بشری صلح زیبا : "پیروان مسیح در عراق، کشتار مسیحیان و تخریب کلیساها توسط داعش را از خاطر نمیبرند و شاهدان و راویان خوبی هستند که برای پدر معنوی خود بگویند، وقتی که داعش وحشی را غرب تولید کرد، در وحشی‌گری، مسلمان و مسیحی ایمن نبودند."

این فعال حقوق بشری افزود :"دیدار پاپ فرانسیس به غیر از امنیت، پیام دیگری در روابط اسلام و مسیحیت دارد و آن عزت اسلام و شیعه است که پایه ریزی آن سال ۱۳۴۸ در مسجد شیخ انصاری نجف توسط آیت الله العظمی سید روح الله موسوی خمینی با نگاشتن نظریه ولایت فقیه انجام شد و در ادامه آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام اسلامی در ایران بزرگ به رهبری امامین انقلاب یعنی امام خمینی (ره) و امام سید علی خامنه ای(مدظله العالی) ، به شکوه خود رسید".

وی اظهار داشت: " سربازان اسلام ناب در‌ جبهه مقاومت، این را در نبرد با دشمن مشترک ادیان، یعنی داعش نشان دادند.

دیدار پاپ فرانسیس با آیت الله سیستانی ذیل این محبوبیت اقتدار نظام اسلامی و جبهه مقاومت قرار می گیرد و این مهم قابل کتمان نیست".

بگفته مهندس نیازی :"دولت عراق  و مردم وفادار و همیشه قدردان جبهه مقاومت به فرماندهی فرماندهان شهیدشان حاج قاسم و ابومهدی، یقینا باید درک متناسبی از این اتفاق و سفر داشته باشند و ارزش روابط استراتژیک با همسایه بزرگ و حامی خود، یعنی ایران اسلامی را بدانند و آن را برای پیشبرد اهداف جبهه مقاومت و منافع ملی ایران و عراق  را که به طور واقعی نمایان است با عمق بخشی بیشتر به اتحاد راهبردی تر تا نقطه مطلوب برای دو ملت و دو دولت ایران و عراق بیشتر بیندیشند".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала