سومین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" به ایران ارسال شد

© Sputnik / Iliya Pitalev / ورود به گالری تصاویرسومین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" به ایران ارسال شد
سومین محموله واکسن اسپوتنیک وی به ایران ارسال شد - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2021
Telegram
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو از ارسال سومین محموله واکسن روسی "اسپوتنیک وی" به تهران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو از ارسال سومین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" روسیه به کشورش خبر داد.

به نقل از کانال تلگرامی سفارت ایران در مسکو، جلالی در این خصوص بیان داشت: سومین محموله از واکسن "اسپوتنیک وی" به میزان ۲۰۰ هزار دوز امروز (پنجشنبه ۱۴ اسفند) از مسکو به ایران ارسال شد.

علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 23.02.2021
ربیعی: ظرفیت تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی در ایران ۴۰ میلیون دوز است

سفیر ایران در مسکو هنگام ارسال این محموله  خاطر نشان کرد که محموله های اول و دوم ۱۶ و ۳۰ بهمن به میزان ۱۲۰ هزار دوز به ایران ارسال شد و بر اساس قرارداد امضا شده بین وزارت بهداشت ایران و صندوق سرمایه گذاری‌های مستقیم روسیه در این مرحله از توافق در مجموع دو میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک وی" به ایران ارسال خواهد شد.

وی افزود: سومین محموله واکسن کرونا روسی "اسپوتنیک وی" که شامل ۲۰۰ هزار دوز است روز چهارشنبه تحویل سفارت ایران شد و امروز در یک پرواز اختصاصی شرکت ماهان به تهران ارسال شد.

جلالی با اعلام آغاز عملیات اجرایی احداث خط تولید مشترک واکسن "اسپوتنیک وی" در آینده نزدیک تصریح کرد: بزودی این خط تولید مشترک در تهران راه اندازی خواهد شد و ایران نه تنها نیاز داخلی بلکه واکسن مورد نیاز کشورهای همسایه را نیز تامین خواهد کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала