ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

احضار برخی از مسؤولان بورس ایران به قوه قضاییه

CC BY 4.0 / IRNA / احضار برخی از مسؤولان بورس ایران به قوه قضاییه
احضار برخی از مسؤولان بورس ایران به قوه قضاییه - اسپوتنیک ایران, 1920, 04.03.2021
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران از احضار برخی از مسؤولان بورس برای برای پاسخگویی به قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، حسینعلی حاجی دلیگان، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اظهار کرد: در پی ارسال نامه نایب اول رئیس مجلس به رئیس قوه قضائیه، برخی از مدیران سازمان بورس برای پاسخگویی به سؤالات مطرح‌ شده درباره علل سقوط شدید ارزش سهام بازار سرمایه در تابستان امسال به دستگاه قضا احضار شدند.

وزیر اقتصاد: ریزش بورس تقصیر وزیر صمت و رئیس بانک مرکزی است - اسپوتنیک ایران, 1920, 19.01.2021
وزیر اقتصاد: ریزش بورس تقصیر وزیر صمت و رئیس بانک مرکزی است

وی خاطرنشان کرد: جمعی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس گزارشی مستند از جزئیات تخلفات و ترک فعل ‌های صورت گرفته در بازار سرمایه تهیه کردند؛ در بخشی از گزارش نمایندگان دخالت برخی از مقامات در بورس از عوامل سقوط ارزش سهام خریداری ‌شده سهامداران خرد بیان‌ شده است.

حاجی دلیگانی افزود: در حالی سقوط بیشتر بازار سرمایه، سلب اعتماد، سرخوردگی و نارضایتی عمومی را شاهد هستیم که پس از شروع ریزش بزرگ بازار برخی از مقامات ادعای حمایت عاجل و مستمر از بازار سرمایه و پایان ریزش را مطرح کرده بودند.

نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که حبابی شدن شاخص ‌های کل و اوج امیدواری در حال به وجود آمد که شرکت‌ های شاخص ساز قیمت‌ های سهام خود را مرداد امسال غیرواقعی بالا بردند و در اقدامی هماهنگ با خروج گسترده نقدینگی از بازار، دارایی قریب به‌ اتفاق جمعیت چند ده‌ میلیونی خرده سهامداران حاضر در بازار سرمایه را تباه کردند.

وی با اشاره به مستندات گروه کارشناسی حقوقی – اقتصادی و گزارش مراجع رسمی تصریح کرد: پس از شروع ریزش بزرگ بازار برخی از مقامات دولتی نظیر رییس دفتر رئیس ‌جمهور، برخی از اعضای شورای عالی و هیأت ‌مدیره بورس، وزیر اقتصاد در رسانه ملی و رسانه‌ های گروهی با طرح ادعای حمایت عاجل و مستمر از بازار سرمایه و پایان ریزش، سرخوردگی و نارضایتی عمومی را رقم زدند.

دبیر هیأت ‌رئیسه مجلس ایران از قول رئیس مجلس شورای اسلامی برای تقویت و ساماندهی بازار بها بازار خبر داد و ابراز امیدواری کرد که شرایط کنونی تغییر خواهد کرد و بازار سرمایه به جایگاه گذشته باز خواهد گشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала