ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ژنرال مک ‌مستر: فشار حداکثری باید بر کره‌ شمالی وارد شود

© AFP 2021 / Saul Loebژنرال هربرت مک ‌مستر مشاور امنیت ملی سابق آمریکا
ژنرال هربرت مک ‌مستر مشاور امنیت ملی سابق آمریکا - اسپوتنیک ایران, 1920, 03.03.2021
مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا بیان داشت: آمریکا و هم پیمانانش باید فشار حداکثری علیه کره شمالی اعمال کنند تا این کشور متوجه شود که بدون تسلیحات هسته ‌ای امن تر از زمانی است که چنین تسلیحاتی داشته باشد.

به گزارش اسوتنیک به نقل از خبرگزاری یونهاپ، ژنرال هربرت مک ‌مستر مشاور امنیت ملی سابق آمریکا اظهار کرد: واشنگتن باید برای کره شمالی روشن کند که هدف، برکناری کیم جونگ اون رهبر پیونگ‌ یانگ نیست.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی  - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2021
گزارش آژانس از فعالیت کره‌ شمالی در سایت پلوتونیوم

مک مستر، در بیانیه ‌ای خطاب به نشست استماع کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا درباره امنیت جهانی گفت: چندین تلاش دیپلماتیک برای تضمین اینکه رژیم کره شمالی تهدیدی جدی علیه جهان ایجاد نمی ‌کند، به ناکامی و ناامیدی منجر شده است. علت شکست این بود که آنها روی فرضیه‌ های ناقص استوار بودند.  

این مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به "دو فرضیه ناقص" شامل "امید واهی به گشایش در کره شمالی که به تغییر ماهیت این رژیم بینجامد" و اینکه "رژیم خانوادگی کیم ناپایدار است و احتمالا پیش از ساخت و استقرار تسلیحات هسته ‌ای متلاشی می ‌شود" اشاره کرد.   

مک مستر که بین سال ‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، استدلال کرد که کره شمالی با عقب ‌گردهایی در ازای گشایش محدود موافقت کرد اما پیش از آنکه مردمش بتوانند به هرگونه اطلاعات در خارج دسترسی پیدا کنند، به سرعت کنار کشید.

او با اشاره به فروپاشی احتمالی کره شمالی به دلیل دشواری ‌های پیش روی مردمش گفت که پیونگ ‌یانگ با موفقیت توانسته تا با "ایدئولوژی پیچیده اما موثر و خود اتکایش"، محرومیت را به فضیلت تبدیل کند.

ژنرال مک‌ مستر در ادامه گفت: پس از رد مفروضات ناقصی که زمینه‌ ساز سیاست قبلی بود و با توجه به هدف پیگیری سلاح هسته ‌ای و موشک‌ های دوربرد توسط کیم جونگ اون، به نظر می ‌رسد روشن است که استراتژی ایالات متحده باید جلب حمایت بین ‌المللی برای استراتژی فشار حداکثری برای آزمایش این تز باشد که کیم جونگ اون می‌ تواند متقاعد شود که رژیم او بدون سلاح هسته ‌ای امن‌تر از زمانی است که چنین تسلیحاتی در دست داشته باشد.

برای این رسیدن به این هدف، مک ‌مستر گفت که ایالات متحده و متحدانش نباید با توافق‌ های اولیه و اقداماتی نظیر کاهش تحریم‌ ها برای کشاندن کره شمالی به پای میز مذاکره موافقت کنند. او گفت: تا زمانی که پیشرفت غیر قابل بازگشتی حاصل نشده و فرایند راستی ‌آزمایی برای خلع سلاح هسته‌ای وجود نداشته باشد، تحریم‌ ها باید پای بر جا بمانند.

مشاور امنیت ملی دولت ترامپ همچنین بر لزوم حمایت چین از فشار حداکثری علیه کره شمالی اشاره کرد و گفت بیش از ۹۵ درصد تجارت کره شمالی با چین است. مک ‌مستر گفت آمریکا باید به کره شمالی نشان دهد که قصد عزل کیم را ندارد اما استدلال کرد که همچنین باید نشان دهد که در صورت لزوم اراده و قابلیت استفاده از قوه قهریه را دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала