ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

یمن: به میدان نفتی ما حمله شود، آرامکو را می ‌زنیم

© AFP 2021 / Marwan Naamaniیمن: به میدان نفتی ما حمله شود، آرامکو را می ‌زنیم
یمن: به میدان نفتی ما حمله شود، آرامکو را می ‌زنیم - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2021
همزمان با شدید شدن درگیری در جبهه‌های غرب و شمال مأرب یمن و نزدیک شدن نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به میادین نفتی "صافر"، صنعاء به ریاض درباره حمله به این منطقه هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه الاخبار، صنعاء در پیام هایی به ریاض هشدار داده است که ایستگاه نفتی واقع در میادین صافر "خط قرمز" است و اگر جنگنده‌های سعودی یا اماراتی یا حامیان ائتلاف عربی، این منطقه را بمباران کنند، پاسخ نیروهای یمنی نیز حمله به شرکت آرامکو سعودی خواهد بود.

انصارالله: توقف جنگ و محاصره بزرگترین کمک به یمن است - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2021
انصارالله: توقف جنگ و محاصره بزرگترین کمک به یمن است

به گزارش این روزنامه، دولت نجات ملی یمن همچنین به عربستان سعودی گفته است که حجم حملات آتی، بسیار فراتر از عملیات اخیر "موازنه بازدارندگی پنجم" خواهد بود.

این در حالی است که برخی قبایل مأرب هشدار داده ‌اند که احتمالا عناصر وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی، میادین نفتی صافر را بمب ‌گذاری کرده‌اند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، هم دو روز پیش از آغاز مرحله جدیدی از موازنه بازدارندگی خبر و هشدار داد که هر گونه حمله، مقابله به مثل خواهد شد و مانند معادله "فرودگاه در برابر فرودگاه" در برابر حملات ریاض صورت خواهد گرفت.

منابع آگاه با بیان اینکه صنعاء قاطعانه تصمیم گرفته است که به هر گونه حمله مستقیم یا غیر مستقیم ریاض به میادین نفتی صافر، پاسخ دردناکی بدهد، به نقل از مسئولان دولت یمن گفتند: تا زمانی که آرامکو ستون فقرات اقتصاد عربستان را از کار نیاندازیم، آرام نخواهیم گرفت.

مجیب شمسان کارشناس نظامی یمن هم در این زمینه تأکید کرد، عملیات موازنه بازدارندگی پنجم، همزمان با عملیات گسترده ارتش و کمیته‌های مردمی و حمایت قبایل مأرب صورت گرفته است تا از این طریق چندین پیام به ائتلاف متجاوز داده شود.

شمسان به الاخبار گفت: مهمترین پیام، هشدار به رژیم سعودی است که به حمله به سازه‌ های نفتی مأرب، فکر نکند.... لذا اگر بخشهای نفتی صافر، هدف حملات جنگنده‌ های سعودی یا وابسته به ریاض قرار گیرد، نیروهای صنعاء نیز از طریق پهپاد و موشک، سازه‌های نفتی سعودی را در یک عملیات گسترده، بمباران خواهند کرد.

وی با بیان اینکه قبلا نیروهای یمنی از حمله به سازه‌های نفتی سعودی اجتناب می‌ کردند، تصریح کرد: این بار اما، عملیات نیروهای یمنی مانند عملیات بقیق و خریص نخواهد بود، بلکه دامنه آن فراتر و گسترده ‌تر خواهد بود.

نیروهای یمنی در عملیات جدید موازنه بازدارندگی، به صورت همزمان، پنج فرودگاه عربستان را بمباران کردند. این حملات باعث شد سازمان هواپیمایی سعودی، دهها پرواز را به تعویق بیاندازد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала