ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تولید انبوه واکسن ویروس کرونا در ایران تصویب شد

CC BY 4.0 / TASNIM NEWS AGENCY / M.Hasan Zarifmanesh / واکسن ایرانی کوو پارس علیه کرونا
واکسن ایرانی کوو پارس علیه کرونا - اسپوتنیک ایران, 1920, 02.03.2021
در حالی که تولید انبوه واکسن علیه کرونا تأیید شده بود، ایران روز سه شنبه آخرین مرحله آزمایش واکسن خود را علیه ویروس کرونیا با واکسن رازی-کووو پارس آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمد حسن فلاح مهرآبادی معاون رئیس موسسه رازی در ایجاد و تولید سرم و واکسن، گفت: ما امیدواریم که مرحله نهایی آزمایش انسانی این محصول حیاتی در آینده نزدیک به اتمام برسد، که به ما امکان می دهد هرچه سریعتر تولید آن را در مقیاس صنعتی آغاز کنیم.

توصیه سازمان بهداشت جهانی برای ممانعت از جهش ویروس کرونا  - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2021
توصیه سازمان بهداشت جهانی برای ممانعت از جهش ویروس کرونا

پیش از این، طبق گفته فلاح مهرآبادی، واکسن ایرانی بر روی حیوانات آزمایش شده و نتایج رضایت بخشی را ارائه داده است.

وی ابراز امیدواری کرد که از آخرین مرحله آزمایشات انسانی نیز همین نتایج دلگرم کننده حاصل شود.

در مرحله اول آزمایش، ۱۳۳ داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۱۳ نفر ابتدا واکسینه شدند، بقیه بعداً طبق برنامه واکسینه شدند، پس از اتمام موفقیت آمیز این آزمایش، آزمایشات روی ۵۰۰ داوطلب از استانهای مختلف ایران آغاز شد. اکنون آخرین مرحله آزمایش آغاز شده است.

پیش از این، رسانه های ایرانی گزارش داده بودند که استفاده گسترده از واکسن تولید شده توسط متخصصان محلی در ایران در ماه آوریل در این کشور آغاز می شود.

به گفته محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (سازمان دولتی نظارت بر تولید واکسن ویروس کرونا)، واکسن ایرانی نتایج بسیار خوبی در مقابله با ویروس کرونا در انگلیس نشان داده است.

در ۹ فوریه، ایران با استفاده از داروی روسی "اسپوتنیک وی" واکسیناسیون داوطلبانه رایگان جمعیت را علیه ویروس کرونا آغاز کرد.

در مرحله اول، برنامه ریزی شد که کارکنان بهداشتی و مراقبت های ویژه واکسینه شوند. مرحله بعدی واکسیناسیون بقیه کارکنان بهداشت و درمان و افراد بالای ۶۵ سال خواهد بود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала