ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سارکوزی به سه سال حبس محکوم شد

سارکوزی - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2021
رئیس جمهور پیشین فرانسه به لحاظ دادن رشوه به یک قاضی ارشد متهم شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «دویچه وله»،نیکولاس سارکوزی متهم به سه سال حبس محکوم شد که دو سال از آن حبس تعلیقی است.

نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور پیشین فرانسه که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ هدایت این کشور را بر عهده داشت، طبق شواهدی به تلاش برای دادن رشوه به یک قاضی ارشد متهم شده است.

ماجرای رشوه آمریکایی‌ها به ناخداهای نفتکش‌های ایرانی - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.06.2020
ماجرای رشوه آمریکایی‌ها به ناخداهای نفتکش‌های ایرانی

سارکوزی ۶۶ ساله بعد از ترک سمت ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۲ با چندین اتهام دیگر نیز مواجه شده است. دادستان‌ها گفته‌اند که رئیس‌جمهور سابق فرانسه تلاش داشته اطلاعاتی را درباره پرونده بررسی یک تخلف مالی در حزب خود کسب کند به همین منظور به این قاضی پیشنهاد داده بود با انجام این کار، به او در رسیدن به شغل مشاور حقوقی در دولت با حقوق خوب کمک می‌کند.

پیشتر نیز دادستان‌های فرانسوی در ادامه تحقیقات خود درباره پرونده اقدامات غیرقانونی نیکلا سارکوزی در تأمین مالی ستاد انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۸ او را به «مشارکت در اقدامات مجرمانه» متهم کرده بودند.

نیکلا سارکوزی قبلاً به دریافت پول از «معمر القذافی» برای تأمین هزینه‌های ستاد انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۷ بازداشت شده بود. نیکولا سارکوزی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی رئیس جمهور فرانسه بود و از ماه‌های آغازین دوره ریاست‌جمهوری‌اش همواره با انتقاد نسبت به ارتباطش با معمر قذافی روبه‌رو بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала