جمعی از مخالفان پاشینیان به یک ساختمان دولتی در مرکز ایروان هجوم بردند

© Sputnik / Asatur Yesayants / ورود به گالری تصاویرجمعی از مخالفان پاشینیان به یک ساختمان دولتی در مرکز ایروان هجوم بردند
جمعی از مخالفان پاشینیان به یک ساختمان دولتی در مرکز ایروان هجوم بردند - اسپوتنیک ایران, 1920, 01.03.2021
Telegram
بحران سیاسی در ایروان ادامه دارد.

به گزارس اسپوتنیک، پاشینیان نخست وزیر ارمنستان چندی پیش اظهار داشته بود که موشک های روسی "اسکندر" تحویل داده شده به ایروان خراب هستند و  این موشک های مورد استفاده نیروهای مسلح ارمنستان در قره باغ منفجر نشده یا فقط 10٪ منفجر شده اند. این ادعا خشم ارتشیان ارمنی  و مخالفان پاشینیان را برانگیخت و آنها گفتند که رئیس کابینه وزیران ارمنستان  در تلاش است تا شکست های خود را توجیه کند.

الجزایر برای اولین بار از سامانه روسی اسکندر استفاده کرد - اسپوتنیک ایران, 1920, 11.01.2021
الجزایر برای اولین بار از سامانه روسی اسکندر استفاده کرد

شرکت کنندگان در این اقدام اعتراضی خواهان استعفای نیکول پاشینیان شدند. آنها در ورودی ساختمان دولتی در طبقه اول جمع شدند و از کارمندان وزارتخانه ها خواستند در میتینگی که نخست وزیر روز اول مارس (دوشنبه) برپا خواهد کرد شرکت نکنند.  این اقدام اعتراضی چند دقیقه بیشتر طول نکشید.

وزارت دفاع روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود ارمنستان در درگیری در قره باغ ازموشک های اسکندر خود استفاده نکرده و این سامانه های موشکی در انبارهای نیروهای مسلح این کشور بوده است.

پس از آن ، یک بحران سیاسی جدید در ارمنستان آغاز شد. به پیشنهاد پاشینیان، آرمن سرکیسیان، رئیس جمهور ارمنستان، تیران خاچاطوریان، معاون اول رئیس ستاد کل را برکنار کرد که به گفته رسانه ها سخنان نخست وزیر در مورد موشک های اسکندر را به سخره گرفته بود .

ارتش نیز به نوبه خود خواستار استعفای خود پاشینیان شد. نخست وزیر این حادثه را تلاش برای کودتا خوانده و قول داد اونیک کاسپاریان، رئیس ستاد کل ارتش را برکنار کند.

از روز پنجشنبه ، در خیابانهای ایروان ، درگیری بین طرفداران و مخالفان پاشینیان در جریان است که پس از امضای قرارداد آتش بس با آذربایجان در ماه  نوامبر، میزان محبوبیت وی به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала