صالحی: توافق ایران و آژانس محرمانه‌ است

© AP Photo / Ebrahim Norooziصالحی: توافق ایران و آژانس محرمانه‌ است
صالحی: توافق ایران و آژانس محرمانه‌ است - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2021
Telegram
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: در صورتی که در شورای حکام آژانس قطعنامه ای علیه ایران صادر شود واکنش مناسبی را نشان خواهیم داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خانه ملت، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انررژی اتمی ایران، در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: در صورتیکه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی نسبت به اقدام ایران مبنی بر توقف پروتکل الحاقی قطعنامه ای را علیه کشورمان صادر کنند، ایران واکنش مناسبی را خواهد داشت و در این راستا نامه ای هم ارسال شده است.

اولیانوف: جلسه سران آژانس می تواند جهت توسعه پیرامون برجام و ایران را تعیین کند - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.02.2021
اولیانوف: جلسه سران آژانس می تواند جهت توسعه پیرامون برجام و ایران را تعیین کند

صالحی در توضیح پیوست بیانیه توافق سازمان با آژانس درباره توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، گفت: پیوست این بیانیه محرمانه است، شروط خاصی در این زمینه نیامده و بنابر اطلاعات دقیقی که درباره فهرست تاسیسات و دوربین های نظارتی در این پیوست ذکر شده و به دلیل ملاحظات حفاظتی و ضرورت پنهان ماندن مکان تاسیسات کلیدی ایران، این پیوست محرمانه خواهد ماند.

ایران از بامداد سه‌ شنبه ۵ اسفند ماه مطابق مصوبه مجلس اجرای پروتکل الحاقی را متوقف کرده است. این اقدام هسته‌ ای ایران وفق بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام و در پاسخ به کوتاهی ‌های مکرر و مداوم طرف ‌های اروپایی برجام در عمل به تعهدات خود انجام شده است.

مقامات ایرانی در سطوح مختلف بارها به طرف ‌های اروپایی برجام هشدار داده‌ اند که در صورت عمل نکردن به تعهداتشان، روند تعدیل تعهدات هسته ‌ای ایران همچنان ادامه خواهد یافت. ایران از اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۸ (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف‌ های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته‌ ای خود کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала