هجوم گسترده ملخ ها به ایران در ۱۵ روز آینده

© AFP 2022 / Mohammed Huwaisهجوم گسترده ملخ های صحرایی در ۱۵ روز آینده به ایران
هجوم گسترده ملخ های صحرایی در ۱۵ روز آینده به ایران - اسپوتنیک ایران, 1920, 27.02.2021
Telegram
مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران از هجوم دسته های گسترده ملخ صحرایی حدود ۱۰تا ۱۵ روز آینده به ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سعید معین، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران با بیان اینکه حمله گسترده آفت ملخ صحرایی هنوز رخ نداده است، گفت: حدود ۱۰تا ۱۵ روز آینده شاهد هجوم دسته های گسترده ملخ صحرایی به کشور خواهیم بود.

ورود نخستین گله ملخ‌های صحرایی به ایران  - اسپوتنیک ایران, 1920, 28.10.2020
ورود نخستین گله ملخ‌های صحرایی به ایران

وی ادامه داد: هر ۱۵ روز یک گزارش بین المللی از وضعیت ملخ صحرایی در جهان  بر روی سایت فائو قرار می گیرد. هر ماه نیز یک بولتن وجود دارد که  در آن  وضعیت کشورهای مختلف و پیش بینی آینده شرح داده می شود. همچنین هر چند روز یکبار نیز از آخرین وضعیت ملخ صحرایی  از طریق مرکز بین المللی  ملخ گزارش هایی داده می ‌شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران اضافه کرد: دسته های زیادی از ملخ صحرایی در فاصله بین ریاض تا جده و از آن طرف مرز شمالی کشور عربستان با کویت و عراق وجود دارند که اگر  شرایط پرواز برای آنها فراهم شود به سمت ایران حرکت خواهند کرد.

وی شرایط پرواز ملخ صحرایی را تشریح کرد و گفت: دمای پرواز باید ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتیگراد باشد و از طرفی بایستی باد بوزد که این شرایط ذکر شده از اواخر هفته آینده در عربستان فراهم می شود. یعنی هم دمای پرواز مناسب می شود و هم جهت باد به سمت ایران خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала